Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

16 uczniowskich zespołów z liceów i techników z całej Polski weźmie udział w wielkim finale Szkolnych Mistrzostw Menadżerskich. Dwudniowa impreza odbędzie się we wtorek i środę (12 i 13 czerwca) w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie organizowane są przez Start-up REVAS zajmujący się tworzeniem branżowych symulacji biznesowych oraz INUP Koalicja Startupów. Konkurs współfinansowany jest przez Narodowy Bank Polski. Jednym z partnerów strategicznych przedsięwzięcia od tego roku jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie skierowany jest do uczniów szkół średnich z całej Polski. Podzielony jest na dwie kategorie: Licea ogólnokształcące oraz Technika i Szkoły Zawodowe. Do konkursu łącznie zgłosiło się prawie 140 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Konkurs realizowany jest z wykorzystaniem branżowej symulacji biznesowej “Warsztat samochodowy” dla Techników i Szkół Zawodowych oraz “Biuro podróży” dla Liceów Ogólnokształcących. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych symulatorów uczniowie podejmują realistyczne decyzje biznesowe m.in.: tworząc stanowiska, kupując sprzęt, zamawiając zasoby, zatrudniając pracowników i ustalając im wynagrodzenia, a także wykorzystują w swoim biznesie reklamy tradycyjne oraz internetowe.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie podzielone były na 3 etapy. Pierwszy to specjalne szkolenie dla nauczycieli pozwalające im poznać zasady gry i możliwości symulatorów biznesowych. Drugi etap to trwająca dwa miesiące uczniowska rozgrywka eliminacyjna prowadzona przez Internet. Podczas tej części każdy zespół musiał podejmować decyzje biznesowe w tygodniowych okienkach decyzyjnych.

Najlepsze zespoły zakwalifikowały się do III finałowego Etapu, który odbędzie się w Rzeszowie. Jest to 16 zespołów – 8 z klas licealnych i 8 z techników i szkół zawodowych. W finale udział wezmą uczniowie z Brzozowa, Krakowa, Bytomia, Chełma, Zamościa, Nowego Sącza, Jasła, Tczewa, Chrzanowa, Przemyśla, Rzeszowa, Boguchwały, Nałęczowa, Olkusza, Lubartowa i Łańcuta.

Finał, który odbędzie się w pracowniach komputerowych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, potrwa dwa dni od 12 do 13 czerwca 2018. Rozgrywka będzie oparta na symulacjach biznesowych firmy Revas: Warsztat Samochodowy oraz Biuro Podróży. W trakcie finału uczniowie będą musieli podejmować samodzielnie decyzje biznesowe bez pomocy i podpowiedzi opiekunów.

Członkowie najlepszych zespołów otrzymają dyplomy i cenne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca są to tablety oraz głośniki bezprzewodowe. Uczniowie, którzy zajmą II miejsce, otrzymają czytniki e-book oraz powerbanki. Trzecie miejsce premiowane jest odtwarzaczami mp4/mp3 oraz głośnikami bezprzewodowymi. Pozostali finaliści otrzymają książki o tematyce ekonomicznej oraz powerbanki i głośniki bezprzewodowe.

Głównym celem konkursu jest wykształcenie postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół ponadpodstawowych biorących udział w projekcie. Uczestnicy konkursu zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Rozgrywka za pomocą symulatorów biznesowych ma także rozwijać kluczowe kompetencje m.in. umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów i stosowania technologii informatycznych. Jednym z założeń projektu jest także wzrost zainteresowania uczniów ekonomią i przedsiębiorczością. Dodatkowo konkurs prezentuje nauczycielom możliwości wykorzystania gier symulacyjnych w nauczaniu przedmiotów ekonomicznych.

Finał konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie” odbędzie się w najbliższy wtorek i środę 12 i 13 czerwca 2018 r. w pracowniach informatycznych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Organizatorem konkursu jest start-up REVAS oraz INUP Koalicja Startupów. Partnerami strategicznymi są firmy ICT ProZone, Promise S.A. oraz WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Szczegóły konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie” można znaleźć na stronie https://www.revas.pl/pl/smm/.