W dniach od 21 do 29 września 2018 roku w Hiszpanii rozegrane zostały VII Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków – European Police and Fire Games 2018. W 60 konkurencjach sportowych udział wzięli policjanci i strażacy z około 50 państw. Zawody odbywały się w 7 miastach: Algeciras, Los Barrios, San Roque, La Linea, Castelar, Jimena i Tarifa.
W Mistrzostwach udział wzięło siedmiu podkarpackich strażaków, członków SKP „Strażak”, którzy reprezentowali Polskę w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych (st. kpt. Andrzej Szpunar – KM PSP Rzeszów, kpt. Marcin Biedka – KM PSP Krosno, mł. asp. Robert Kubit – KM PSP Krosno, mł. ogn. Marcin Bik – KM PSP Krosno, mł. asp. Arkadiusz Janicki – KP PSP Jarosław) oraz tenisie stołowym (asp. Sebastian Lubaś – KM PSP Rzeszów, asp. Krzysztof Marcinowski – KM PSP Rzeszów).
Nasi strażacy zaprezentowali się wyśmienicie zdobywając łącznie 4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy medal.
Lekkoatletyczne konkurencje biegowe (Cross Country, bieg uliczny – URBAN CARRERA ALGECIRAS)
Andrzej Szpunar z KM PSP Rzeszów zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 40-44 lat w biegu Cross Country oraz srebrny medal w kategorii wiekowej 40-44 lat w biegu ulicznym na 7 km.
Arkadiusz Janicki z KP PSP Jarosław zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 35-39 lat w biegu Cross Country oraz srebrny medal w kategorii wiekowej 30-39 lat w biegu ulicznym na 7 km.
Marcin Bik z KM PSP Krosno zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 35-39 lat w biegu Cross Country.
Drużynowo reprezentacja SKP „Strażak” w składzie: Andrzej Szpunar, Arkadiusz Janicki, Robert Kubit, Marcin Bik i Marcin Biedka zdobyła złoty medal w biegu Cross Country oraz srebrny medal w biegu ulicznym na dystansie 7 km.
Tenis stołowy
Krzysztof Marcinowski z KM PSP Rzeszów zdobył złoty medal w grze indywidualnej w kategorii 40-49 lat.
Sebastian Lubaś z KM PSP Rzeszów zdobył złoty medal w grze indywidualnej w kategorii 30-39 lat.
W grze deblowej w kategorii OPEN, Krzysztof Marcinowski i Sebastian Lubaś również byli bezkonkurencyjni i zdobyli złoty medal.
Odniesienie tak wspaniałego sukces nie byłoby możliwe bez pomocy naszych Partnerów i Sponsorów, którzy wsparli projekt udziału Reprezentacji SKP „Strażak” – PSP Podkarpacie w VII Europejskich Mistrzostw Policjantów i Strażaków w Hiszpanii. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!
Dziękujemy również wszystkim osobom, które swoją aktywnością w mediach społecznościowych wspierały naszych dzielnych strażaków biorących udział w VII Europejskich Mistrzostwach Policjantów i Strażaków w Hiszpanii!

opracowanie: SKP Strażak w Rzeszowie