Instytut Nauk o Polityce (Zakłady Polityki Bezpieczeństwa oraz Stosunków Międzynarodowych) Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Bezpieczeństwo – prawa człowieka – stosunki międzynarodowe w XX i XXI wieku”. 

Konferencja odbędzie się 11 stycznia 2019 r., a zgłoszenia udziału w niej przyjmowane są do 10 grudnia br.

Organizatorzy proponują uczestnikom następujące tematy wystąpień:
- sytuacja geopolityczna na świecie,
- determinanty stosunków międzynarodowych,
- procesy integracyjne we współczesnym świecie,
- spory i konflikty międzynarodowe,
- ewolucja ochrony praw człowieka,
- naruszenia praw człowieka,
- prawo konfliktów zbrojnych,
- zagrożenia współczesnego bezpieczeństwa międzynarodowego,
- prawno-międzynarodowe aspekty bezpieczeństwa międzynarodowego.

Efektem wydarzenia będzie publikacja referatów w czasopiśmie „Polityka i Społeczeństwo” (9 pkt) lub w recenzowanej monografii. Planowany termin publikacji to koniec 2019 r.

Współorganizatorem wydarzenia są: Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja La Strada oraz Koło Naukowe „Human Rights” Wydziału Socjologiczno-Historycznego UR.

Szczegóły nt. konferencji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://www.politologia.ur.edu.pl/pl/konferencje


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.