Za przewożenie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy odpowie 39-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Policjanci ruchu drogowego ujawnili podczas kontroli volkswagena 1000 nielegalnych paczek papierosów. Wprowadzenie na rynek takiej ilości wyrobów tytoniowych naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 18 tys. zł.

Kilka dni temu, policjanci wydziału ruchu drogowego jarosławskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej w Jarosławiu kierowcę volkswagena. Podczas kontroli pojazdu, którym podróżował 39-latek, mundurowi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1000 paczek nielegalnych papierosów.

Dodatkowo, w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili ponad 90 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na stratę w wysokości ponad 18 tys. zł

Zatrzymany 39-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Publikacje

 

Publikujemy artykuły reklamowe (tzw sponsorowane) odpłatnie - w cenie 50 zł netto / publikacja.

 

Artykuł jest oznaczony jako sponsorowany. Zawiera zdjęcie oraz dostarczony tekst. Może zawierać linki wedle oznaczenia (dofollow/nofollow) służące przekazaniu pozycjonowania. Artykuły - publikacje sponsorowane emitowane są na stałe bez ograniczenia czasowego. Pojawiają się na stronie głównej oraz w sekcji z aktualnościami - dzięki czemu szybko się indeksują w Google. Publikujemy je także na naszym fanpage na Facebooku oraz Twitterze (o ile serwis lokalny posiada).

 

Zobacz inne nasze portale lokalne, wejdź na serwisylokalne.pl