Podczas minionego weekendu policjanci ze Stalowej Woli sześciokrotnie interweniowali w sprawie zgłoszeń związanych z osobami nietrzeźwymi i bezdomnymi. Czterech nietrzeźwych mężczyzn trafiło do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu, a dwóch, mimo oferowanej pomocy, z niej nie skorzystało.

Niskie temperatury i zmienne warunki pogodowe, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Podczas codziennych służb stalowowolscy policjanci sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni.
 
W sobotę, tuż po godz. 18 do stalowowolskich policjantów dotarła informacja, że przy ulicy Okulickiego we wnęce, gdzie umieszczony jest bankomat leży mężczyzna. Policjanci dotarli do tego człowieka. Okazało się, że 28-letni bezdomny ze względu na niskie temperatury chciał się ogrzać i wszedł do środka. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska, jednak 28-latek nie chciał skorzystać z pomocy. 
 
Również w sobotę tuż przed godz. 18.30 policjanci otrzymali sygnał, że na ulicy Hutniczej w pobliżu pergoli śmietnikowej leży mężczyzna. Funkcjonariusze znaleźli tego mężczyznę. Okazało się, że to 63-letni bezdomny. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci chcieli zawieźć bezdomnego do schroniska jednak odmówił on wszelkiej pomocy.
 
W niedzielę policjanci interweniowali wobec czterech mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu. Pierwsza interwencja miała miejsce po godz. 1 w nocy, na ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Na ulicy leżał mężczyzna. Przypadkowy przechodzień, chciał mu pomóc i podnieść go, jednak leżący zareagował agresją. Przechodzień powiadomił policjantów. Okazało się, że leżącym człowiekiem był 28-letni mieszkaniec Bojanowa. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł wstać i utrzymać równowagi. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 28-latek noc spędził w policyjnym areszcie. 
 
Po godz. 10 na ulicy Okulickiego policjanci znaleźli leżącego na ziemi przy przystanku autobusowym mężczyznę. 59-letni mieszkaniec Stalowej Woli był kompletnie pijany, nie mógł utrzymać równowagi, nie był w stanie użyć alkomatu. Został umieszczony w policyjnym areszcie.
 
Dwóch kolejnych nietrzeźwych mężczyzn policjanci ujawnili na ulicy Wojska Polskiego i Obrońców Westerplatte. Mężczyźni leżeli w klatkach schodowych budynków i weszli tam, aby się ogrzać,  po czym usnęli. Obaj byli pijani i zostali zatrzymani do wytrzeźwienia
 
Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. 
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.