Zimowa aura sprawia, że warunki drogowe na Podkarpaciu są trudne. Opady śniegu, zamiecie oraz śliska nawierzchnia utrudniają kierowcom jazdę, zwłaszcza na lokalnych drogach. Z powodu zasp śnieżnych, kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 884, relacji Domaradz-Przemyśl muszą się liczyć z utrudnieniami. Z tego również powodu droga wojewódzka nr 993, w powiecie jasielskim, na wysokości miejscowości Pielgrzymka, była całkowicie zablokowana. Ruch na tym odcinku odbywa się już bez utrudnień.

Warunki panujące od kilku dni na drogach naszego regionu, wymagają od kierowców zdecydowanie większej ostrożności i koncentracji. Główne ciągi komunikacyjne na Podkarpaciu w większości są przejezdne. Zakończyły się utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 993, na odcinku Nowy Żmigród - Gorlice. Z powodu zamieci śnieżnych, droga wojewódzka w miejscowości Pielgrzymka, była całkowicie nieprzejezdna. W tej chwili ruch odbywa się już bez większych utrudnień.

Natomiast w dalszym ciągu z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy jadący droga wojewódzką nr 884, relacji Domaradz - Przemyśl. Powstałe na drodze zaspy śnieżne utrudniają jazdę. Złe warunki występują również na drogach powiatowych i gminnych, zwłaszcza w południowo-wschodniej części naszego regionu.

Opady śniegu, zaspy w połączeniu ze śliską nawierzchnią jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.