W sobotę wieczorem policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 35-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna tego samego dnia usiłował włamać się do dwóch plebanii na terenie województwa lubelskiego. Dzisiaj został przesłuchany, przyznał się do popełnionych czynów i trafił do aresztu.

W sobotę wieczorem dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał informację od dyżurnego komendy w Biłgoraju, że na terenie naszego powiatu może przebywać sprawca usiłowania włamania do dwóch plebanii na terenie powiatu biłgorajskiego. Policjanci podczas patrolowania jednej z miejscowości w gmin Cieszanów zauważyli taksówkę, którą miał podróżować mężczyzna. Z relacji taksówkarza wynikało, że mężczyzna był także na plebanii w  miejscowości, w której obecnie się znajdowali, po czym poszedł do jednego z mieszkań.

Policjanci ustalili, w którym mieszkaniu mężczyzna przebywa. Mimo że w oknie mieszkania funkcjonariusze widzieli 35-latka, jednak nikt nie chciał otworzyć im drzwi. Policjanci usłyszeli dochodzący zza drzwi płacz kobiety.. W obawie o nią na miejsce wezwali pogotowie i straż pożarną. Z uwagi na zagrożenie życia kobiety, funkcjonariusze zdecydowali się wyciągnąć wkładkę zamka i wejść do mieszkania.

35-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany, a kobiecie została udzielona pomoc medyczna. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna za wcześniejsze przestępstwa był też poszukiwany listem gończym wystawionym przez Prokuraturę Rejonową w Łańcucie.

Dzisiaj zostały mu przedstawione zarzuty usiłowania włamań do plebanii (więcej na ten temat na stronie Lubelskiej Policji). Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych czynów i jeszcze dzisiaj trafił do zakładu karnego.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Publikacje

 

Publikujemy artykuły reklamowe (tzw sponsorowane) odpłatnie - w cenie 50 zł netto / publikacja.

 

Artykuł jest oznaczony jako sponsorowany. Zawiera zdjęcie oraz dostarczony tekst. Może zawierać linki wedle oznaczenia (dofollow/nofollow) służące przekazaniu pozycjonowania. Artykuły - publikacje sponsorowane emitowane są na stałe bez ograniczenia czasowego. Pojawiają się na stronie głównej oraz w sekcji z aktualnościami - dzięki czemu szybko się indeksują w Google. Publikujemy je także na naszym fanpage na Facebooku oraz Twitterze (o ile serwis lokalny posiada).

 

Zobacz inne nasze portale lokalne, wejdź na serwisylokalne.pl