Jarosławscy policjanci oraz mieszkańcy Jarosławia oddali krew. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Akcja oddawania krwi została zorganizowana przez Zarząd Terenowy NSZZP przy Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu. Łącznie udało się zebrać 11 litrów krwi.

Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. W ratowaniu życia liczy się każda kropla krwi, dlatego też wszyscy, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, mogli się podzielić tym życiodajnym płynem.

Wczoraj przed budynkiem jarosławskiej policji zaparkował specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W akcji zorganizowanej przez Zarząd Terenowy NSZZP przy Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu wzięli udział nie tylko funkcjonariusze, ale także żołnierze i mieszkańcy Jarosławia, którzy zgłosili się do mobilnego poboru punktu krwi.

Podczas trzech godzin akcji zarejestrowało się 39 honorowych dawców krwi, z których krew mogło oddać 26 osób. Dzięki nim zebrano 11 litrów tego najcenniejszego daru.

 • Zdjęcie przedstawiające mobilny punkt poboru krwi. W tle widoczny budynek Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.
  Foto KPP Jarosław
 • Fotografia przedstawia wnętrze pojazdu w którym pobierana jest krew. Na fotelu znajduje się mężczyzna któremu pobierana jest krew oraz pielęgniarz.
  Foto KPP Jarosław
 • Zdjęcie przedstawia mężczyznę któremu pobierana jest krew. Czynność odbywa się w mobilnym punkcie poboru krwi.
  Foto KPP Jarosław
 • Zdjęcie kolorowe przedstawiające mężczyznę który w rękach trzyma koszulkę z napisem o treści "Oddając krew ratujesz życie".
  Foto KPP Jarosław
 • Na zdjęciu widać kobietę i dwóch mężczyzn, który oddają krew.
  Foto KPP Jarosław
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta, który w obecności pielęgniarza oddaje krew.
  Foto KPP Jarosław