Trwają policyjne działania „Przejezdne skrzyżowania”. W ubiegły piątek policjanci z wydziału drogowego ponownie nadzorowali kluczowe skrzyżowania. Zgodnie z założeniami działań zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu. Funkcjonariusze ujawnili ponad 39 takich wykroczeń. W ponad stu przypadkach korygowali błędy kierujących.

Kolejny etap działań „Przejezdne skrzyżowania” ponownie potwierdził spostrzeżeń policjantów. Na wybranych skrzyżowaniach tylko w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, policjanci ujawnili 39 wykroczeń. Podobnie jak w ubiegły piątek najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 20 tych wykroczeń. W 6 przypadkach kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a 7 razy wykonywali nie stosując się do znaków wykonywali manewry niewłaściwych pasów ruchu. Inne wykroczenia to kierowca, który zaparkował w obrębie skrzyżowania i rowerzysci przejeżdżający po przejsciach dla pieszych. Funkcjonariusze w 22 przypadkach pouczyli sprawców wykroczeń, jednak w 17 przypadkach siegneli po mandaty.

Policjanci ponad 130 razy interweniowali korygując błędy kierowców. W ich opinii najczęściej popełnianymi błędami było:

  • niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku;
  • pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowania w tym samym, cyklu świateł;

Ten pierwszy błąd ilustruje dołączony do informacji film. Okazało się, że po interwencji policjantki na wolnym pasie na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Placu Śreniawitów znalazło miejsce jeszcze kilka samochodów. 

Ładowanie odtwarzacza...