Wraz z rozwojem ponowoczesności, zmieniał się w społeczeństwie sposób pojmowania miłości. Czym dziś jest dla nas miłość? Jak przez te wszystkie lata zmieniały się nasze relacje i w jakim zakresie ponowoczesność zmieniła nasze pojmowanie miłości?

Już 27 listopada br., o godz. 17 w Filharmonii Podkarpackiej o różnych obliczach miłości rozmawiać będzie prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro – psychiatra, psychoterapeuta oraz ks. dr Jacek Prusak – publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii.

Spotkanie pt. „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” otworzy IV edycję cyklu wykładów popularnonaukowych „Wielkie Pytania w Nauce”. Współorganizatorem spotkania jest Fundacja Tygodnika Powszechnego.

W czasie spotkania Prelegenci zwrócą uwagę na róże oblicza współczesnej miłości, a także na zagrożenia, jakie stwarzają jej współczesne czasy. Odniosą się też do okoliczności i sposobów, przy pomocy których deprecjonowana jest dzisiaj idea miłości. Ważną częścią spotkania będzie również dyskusja, którą poprowadzi – doskonale znany wszystkim wiernym słuchaczom cyklu – Wojciech Bonowicz.

Cykl „Wielkie Pytania w Nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie realizuje we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym” od roku 2016. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego regionu. Potwierdzeniem tego jest wyczerpująca się każdorazowo przed spotkaniem pula ponad 1000 bezpłatnych biletów oraz duże zainteresowanie lokalnych i ogólnopolskich mediów. Na uwagę zasługuje również fakt, bardzo dużego zainteresowania relacjami z wykładów w Internecie, który potwierdza już ponad półtoramilionowa liczba odsłon poszczególnych spotkań.