Magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem w Młodzieżowym Domu Kultury jest już tradycją. W naszych gościnnych progach Mikołaj pojawił się dwukrotnie – 4 i 5 grudnia, a na spotkanie z nim przybyło 70 dzieci!

W zimowej scenerii dzieci w napięciu oczekiwały na niezwykłego gościa a czas oczekiwania umilał im szereg atrakcji przygotowanych przez nauczycieli MDK.

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów plastycznych, na których dzieci miały okazję wykazać się umiejętnościami i wyobraźnią artystyczną w trakcie tworzenia niezwykłych ozdób choinkowych. Po udekorowaniu świątecznego drzewka dzieciaki wzięły udział w fantastycznych zabawach ruchowych przy muzyce. Nie zabrakło tu quizów, rebusów oraz puszczanych baniek mydlanych. Ogromną atrakcją były też warsztaty kulinarne. Nasi młodzi uczestnicy samodzielnie wykonali mikołajkowe szaszłyki wykorzystując do tego truskawki, banany, pianki marshmallow i kolorowe posypki.

Następnie przyszedł czas na obejrzenie świątecznej bajki z motywami świątecznymi, opowiadającej o magicznym czasie Bożego Narodzenia. Najważniejszym jednak punktem programu było pojawienie się naszego honorowego gościa - Świętego Mikołaja! W sali zapanował zachwyt i olbrzymia radość. Dzieci zaśpiewały mu wcześniej przygotowaną piosenkę, zatem za rewelacyjne zachowanie Mikołaj rozdał wszystkim prezenty. Każde dziecko miało okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem. Po skończonej zabawie Mikołaj pożegnał się i wyruszył w dalsze odwiedziny do grzecznych dzieci. Radości było wiele. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak licznym gronie!

Serdecznie dziekujemy Radzie Młodzieży Rzeszowa za pomoc podczas organizacji tego wyjątkowego czasu.