Nowy Rok w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury otwiera niesamowita wystawa malarstwa Paula Eptera pod tytułem „Na obraz i podobieństwo”. To niesamowita fuzja sacrum i profanum w bardzo atrakcyjnej, barwnej odsłonie!

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy młodego, rzeszowskiego artysty, tworzącego pod pseudonimem Paul Epter. Wystawa nosi tytuł "Na obraz i podobieństwo" i stanowi zbiór cykli, które przestawiają dawne kanony zinterpretowane przez artystę na nowo, we współczesnej formie. Obrazy dostępne na wystawie stanowią osobisty komentarz do otaczającej artystę zastanej rzeczywistości. Odwrócona kolorystyka obrazów jest przenośnią odbitego świata. To swoisty eksperyment, poprzez który twórca próbuje sprawdzić w jakim stopniu zastana rzeczywistość powala się odzwierciedlić.
Autorem wystawy jest Paweł Pientka - student IV roku architektury na Politechnice Rzeszowskiej, który oprócz kariery żaka poszukuje także swojej własnej ścieżki w świecie sztuki. Zadebiutował w 2013 roku wystawą "Poszukiwania". To zbiór prac z pogranicza sacrum i profanum, stanowiące niejako preludium do obecnej wystawy "Na obraz i podobieństwo".

Szczegóły dostępne również w wydarzeniu na facebooku, pod adresem: https://www.facebook.com/events/472635276998738/

Wystawa dostępna w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury do 23 stycznia, w godzinach pracy Estrady Rzeszowskiej. Wstęp wolny.
Rzeszowski Inkubator Kultury, ul. Jagiellońska 24, początek wernisażu o 18:00