Choć w związku z zagrożeniem epidemiologicznym nie odbędą się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, organizowane co roku przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów, nie zapominamy o bohaterach!
Na oficjalnym profilu fb Muzeum trwa kampania upamiętniająca oraz popularyzująca ideę Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Organizatorzy zapraszają do śledzenia tego wydarzenia.

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką ustanowiono z inicjatywy Prezydenta RP w 2018 r. Dzień ten obchodzony jest 24 marca i ma charakter państwowy. Dla Muzeum w Markowej jest to dzień szczególny, bo ustanowiono go w rocznicę śmierci patronów - Rodziny Ulmów z Markowej. Wraz z ukrywanymi u nich Żydami z rodzin Goldmanów zostali oni rozstrzelani przez niemieckich żandarmów, 24 marca 1944 r.

Istotnym elementem kampanii jest przygotowany specjalnie na tę okazję spot promocyjny o misji Muzeum oraz o idei Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów Pod Okupacją Niemiecką. Film obejrzeć można na kanałach organizatorów kampanii oraz w pociągach PolRegio i w Porcie Lotniczym Rzeszów – Jasionka.

Kanały: Twitter, Facebook, Instagram.