Aby wspomóc rzeszowskich przedsiębiorców, którzy utracili dochody spowodowane epidemią koronawirusa i którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne, Prezydent Rzeszowa podpisał  19 marca br. zarządzenie o pomocy dla tych osób, tzw. „Pakt dla przedsiębiorców”.

1. Osoby prowadzące działalność w lokalach komunalnych, które na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca br. musiały obowiązkowo zamknąć lokale, mogą starać się o odroczenie spłaty czynszu o 6 miesięcy (np. za marzec zapłacą we wrześniu, za kwiecień w październiku itp.). Dodatkowo mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 80 procent w okresie trwania stanu epidemicznego.

2. Osoby, które dobrowolnie zrezygnowały z prowadzenia działalności w lokalach komunalnych ze względu na zagrożenie zakażenia się i przez to utraciły całość lub część dochodów mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 50 procent na okres trwania stanu epidemicznego. Musza jednak udokumentować obniżenie dochodów np. na podstawie raportów kasowych.

4. Wszystkie sprawy będą rozpatrywane indywidualnie.

5. Wnioski należy kierować od dzisiaj drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

6. W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 17 875 46 95.