Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Postawą godną naśladowania wykazali się dwaj mieszkańcy gminy Laszki. Mężczyźni zareagowali widząc nietrzeźwego kierowcę, który przyjechał swoim renaultem w okolice sklepu, w Miękiszu Starym. Kierujący próbował uciec, jednak został przez nich zatrzymany. Okazało się 28-latek miał w organizmie 0,84 promila i jechał autem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego przyszłości zadecyduje sąd.

W sobotę, po godz. 14, dwóch mężczyzn zwróciło uwagę na renaulta, który przyjechał w okolice sklepu w Miękiszu Starym. Brawurowa jazda kierującego wskazywała, że może on być po alkoholu. Kiedy świadkowie podeszli do mężczyzny, wyczuli od niego alkohol i próbowali uniemożliwić mu dalszą jazdę. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny w trakcie, której kierujący renaultem próbował pieszo uciec z miejsca. Interweniujący mężczyźni ujęli go i powiadomili policję.

Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie zatrzymali kierowcę renaulta. To 28-letni mieszkaniec gminy Laszki. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 0,84 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pomimo zasądzonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz o przyszłości 28-latka zadecyduje sąd.