Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Zdecydowana postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy opla. Zatrzymany mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 56-latek trafił do policyjnego aresztu.

W piątek około godz. 22, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że na ul. Wisze w Krośnie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca opla miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u jadącego za nim świadka. Kiedy opel zatrzymał się w rejonie przystanku autobusowego, zgłaszający podbiegł do unieruchomionego pojazdu i wyjął ze stacyjki kluczyki.

Świadek natychmiast zaalarmował dyżurnego krośnieńskiej jednostki, gdyż siedzący za kierownicą opla mężczyzna, znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 56-letniego mieszkańca gminy Rymanów wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.