Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz czujności mieszkanki Jarosławia, 86-letni mężczyzna trafił pod opiekę medyczną. Mężczyzna szedł środkiem jezdni i próbował wejść do pojazdu kobiety. Senior miał problemy z poruszaniem się i był zdezorientowany. Mundurowi ustalili rodzinę i wezwali pogotowie ratunkowe.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godz. 9. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Jarosławia, o starszym mężczyźnie, który szedł środkiem jezdni i próbował wejść do jej samochodu. Zgłaszająca podała, że mężczyzna jest zdezorientowany.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Na ul. Rynek, mundurowi zastali zgłaszającą kobietę oraz 86-letniego mężczyznę. Senior miał problemy z poruszaniem się, wypowiadał się nielogicznie i miał zaniki pamięci.

Ze względu na stan jego zdrowia policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze w rozmowie z seniorem ustalili i powiadomili jego rodzinę.

Dzięki szybkiej reakcji mieszkanki Jarosławia, która widząc zagubionego mężczyznę powidomiła policję, udało się w porę pomóc 86-latkowi.

Zwracajmy uwagę, gdy starsza osoba sprawia wrażenie zdezorientowanej i zagubionej. Szybka reakcja i nasza pomoc może zapobiec tragedii.