Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Kolbuszowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży m.in. rowerów z ul. Ruczki w Kolbuszowej. Jak się okazało młodzi mężczyźni mają na koncie również włamania do domków letniskowych oraz kradzieże paliwa. Trzech mieszkańców gminy Kolbuszowa w wieku od 20 do 21 lat usłyszało zarzuty. W sprawie trwają dalsze czynności.

Kolbuszowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego pracowali nad ustaleniem sprawców włamania i kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego w Zarębkach, a także usiłowania włamania do drugiego pojazdu. O tym zdarzeniu Policję powiadomił pod koniec grudnia właściciel ciężarówek. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 20-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna działał w większej grupie, która ma związek z innymi włamaniami i kradzieżami, do których doszło na terenie naszego powiatu w ostatnich miesiącach.  

Funkcjonariusze ustalili czterech mężczyzn mających związek z tymi przestępstwami. W poniedziałek zatrzymali trzech mieszkańców gminy Kolbuszowa w wieku 20 - 21 lat. Jak się okazało mają oni związek z włamaniami do domków letniskowych w Kolbuszowej Dolnej i kradzieżą rowerów z ul. Ruczki w Kolbuszowej. Po zgromadzeniu niezbędnych dowodów, we wtorek policjanci przedstawili im zarzuty.

21-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa usłyszał zarzuty kradzieży rowerów, a dwóch 20-latków zarzuty m.in. kradzieży rowerów, włamania do domków letniskowych oraz włamania do samochodu ciężarowego i kradzieży paliwa. Za włamania do domków letniskowych odpowie natomiast czwarty z mężczyzn - 21-letni mieszkaniec gminy Cmolas.

Jak ustalili policjanci, skradzione z piwnicy rowery, sprawcy porzucili przy leśnej drodze, a zrabowane z domków letniskowych narzędzia i kable sprzedali na złomie lub w lombardzie. W sprawie trwają dalsze czynności.