Policjanci przedstawili 24-letniemu kierowcy seata zarzut posiadania narkotyków. Mężczyznę zatrzymano do kontroli drogowej w ubiegłą niedzielę. Podejrzany został również zbadany policyjnym urządzeniem na zawartość narkotyków w organizmie, z wynikiem pozytywnym. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że prowadził po zażyciu środków odurzających, usłyszy kolejny zarzut. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 20, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. Kierujący na widok policjantów wyraźnie zaniepokoił się i próbował szybko schować coś w schowku obok lewarka. Funkcjonariusze widząc zachowanie kierowcy, postanowili skontrolować pojazd. Ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Kierujący seatem, 24-letni mieszkaniec Mielca, został zatrzymany. Zabezpieczona substancja została poddana badaniu testerem narkotykowym, z wynikiem pozytywnym w kierunku metaamfetaminy.

Mężczyznę również poddano badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Co potwierdziło, że 24-latek prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali mu prawa jazdy. Pobrano od niego krew do badań. Jeśli wyniki potwierdzą obecność narkotyków w organimzie mężczyzny, usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego.

Wczoraj 24-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. W sprawie zostało wszczęte postępowanie, trwają dalsze czynności.