W Zespole Szkół w Wólce Podleśnej miała miejsce inauguracja działań profilaktycznych, w ramach wojewódzkiego projektu pn. „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa”. Edycja na rok szkolny 2023/2024 dedykowana jest uczniom, rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej.

Policjanci w codziennej służbie dbają, aby dzieci były bezpieczne. Funkcjonariusze wiedzą, jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat. Dlatego też szczególną troskę o bezpieczeństwo i związane z tym przedsięwzięcia profilaktyczne kierują właśnie do dzieci. „Bezpieczeństwo-pierwsza klasa”- to działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym skierowane do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Projekt będzie realizowany przez policjantów przez cały rok szkolny, na terenie województwa podkarpackiego. Partnerem przedsięwzięcia wdrożonego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Aby najmłodsi uczniowie, na progu edukacji, poczuli się bezpiecznie, policjanci będą spotykać się z pierwszoklasistami. W trakcie zajęć przekażą im elementarne zasady bezpiecznego funkcjonowania w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni.

Wczoraj, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w Zespole Szkół w Wólce Podleśnej zainicjowali, na szczeblu wojewódzkim, projekt edukacyjno-informacyjny pn. „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa”.

Pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantów, z wykorzystaniem opracowanej na potrzeby projektu prezentacji. Pod okiem funkcjonariuszy mieli także okazję w praktyce sprawdzić nabyte umiejętności. Specjalnym gościem spotkania była maskotka projektu - policyjny miś POPO. Towarzyszył dzieciom w trakcie zajęć, wzbudzając duże zainteresowanie i nieskrywaną radość. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz profilaktyczną broszurkę.

Wydział Prewencji KWP Rzeszów

  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi
  • Policjanci na spotkaniu z dziećmi

Film Bezpieczeństwo - pierwsza klasa

Opis filmu: Film przedstawiający policjantkę i policyjnego misia, którzy przeprowadzają dzieci przez przejście dla pieszych. Na filmie słychać głos policjantki oraz głosy dzieci.

Pobierz plik Bezpieczeństwo - pierwsza klasa (format mp4 - rozmiar 10.39 MB)