Złoto Mistrzostw Europy IDO Show Dance dla zespołu Kornele

W dniach 9-12.11.2023r. odbyły się Mistrzostwa Europy International Dance Organization Show Dance, w malowniczej miejscowości Laško w Słowenii.

Rzeszowskie Kornele były niepodważalnie najlepsze w kategorii Formacji Dorosłych, zdobywając Tytuł Mistrza Europy Show Dance IDO.

Zespół jest jedyny w Polsce , który w jednym roku zdobył zarówno tytuł Mistrza Świata (czerwiec , Riesa, Niemcy), Mistrza Polski (kwiecień, Karczew) oraz Mistrza Europy Formacji Show Dance (listopad , Laško, Słowenia) , największej międzynarodowej federacji tanecznej IDO. To wielki sukces zespołu Kornele.

Tytuły Mistrzowskie zdobyte za kompozycje pt.: „Jadowite ukąszenie” , przedstawiającą skorpiony została doceniona za oryginalność, choreografię, zaskakujące efekty, muzykę, image i trzymanie w napięciu aż do ostatnich sekund. Choreografem zespołu jest pani Magdalena Mucha.

Słoweńska publiczność również nie szczędziła braw, gratulacji i owacji na stojąco. I tu również „skorpiony” zyskały uznanie zarówno sędziów, choreografów, tancerzy i zgromadzonej publiczności. Tancerze z dumą i ze łzami w oczach ponownie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego w Słowenii.

O medal Mistrzostw Europy otarła się mini formacja dorosłych zespołu, zdobywając mocne 4 miejsce a formacja juniorska zdobyła 6 finałowe miejsce na ponad 20 najlepszych formacji z całej Europy.

Kornele pokonały zespoły z takich krajów jak: Bośnia i Hercegowina, Włochy, Węgry, Słowenia, Słowacja, Dania, Finlandia, Turcja.

Zdobywając złote medale i tytuły Mistrza Europy oraz Mistrza Świata Kornele otworzyły sobie już drogę na międzynarodowe Mistrzostwa w 2024 roku.

Mistrzostwa to również wspaniała okazja do integracji międzynarodowej, nawiązania przyjaźni z innymi zespołami, zdrowej rywalizacji , poznania innych kultur, zwyczajów a także możliwość zwiedzenia wspaniałych miejsc na świecie.

Wyjazd Korneli zwieńczony były relaksem, zwiedzaniem i zabawą. Zespół miał okazję podziwiać przepiękne widoki słoweńskich gór, wybrzeże Balatonu oraz zwiedzić przepiękny Budapeszt nocą. To było niezapomniany czas i wspaniałe przeżycia!

Zespół od ponad 20 lat należą do kadry Narodowej Polski zdobywając corocznie medale i najwyższe tytuły Mistrzowskie. „ Jesteśmy dumni z osiągnięć Zespołu i zadowoleni że reprezentują miasto Rzeszów, województwo Podkarpackie i Polskę na najwyższym światowym poziomie”.