Truskawiec nowym miastem partnerskim Rzeszowa 13.12.2019 13:25

Na mocy podpisanej na Ukrainie, w dniu 11 grudnia umowy, do grona miast partnerskich Rzeszowa dołączył Truskawiec (Obwód Lwowski). Uroczyste porozumienie o współpracy zostało podpisane w Muzeum Michaiła Bilasa, przez Mera Truskawca Andrij Kulczyński i Wiceprezydenta Miasta Rzeszowa Stanisława Sienko.

Charytatywny Maraton Zumby w WSPiA 13.12.2019 15:19

6 instruktorów, ponad trzy godziny tańca, gorące rytmy i szczytny cel to najkrótszy opis zbliżającego się Charytatywnego Maratonu Zumby w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Uczestnicy Maratony wykupując specjalne cegiełki, wesprą Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Impreza organizowana przez Samorząd Studentów oraz AZS WSPiA jest częścią tygodnia mikołajkowego dla podopiecznych Hospicjum.
 • Tragiczny wypadek z udziałem pieszego

  Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 47-letniego mężczyzny przez kierującego bmw. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Dąbrowa, w gminie Świlcza. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Kierujący samochodem był trzeźwy.

 • Oszustwa "na policjanta" i "na wnuczka" - bądźmy szczególnie ostrożni!

  Okres przedświąteczny, to dla niektórych czas zakupów, a dla innych - zwłaszcza tych starszych, czas refleksji o najbliższych, z którymi nie mają kontaktu. Ten świąteczny okres wykorzystują także oszuści. Seniorze - bądź czujny, kiedy w słuchawce telefonu odezwie się "wnuczek", z którym dawno nie miałeś kontaktu. Zwłaszcza, gdy zaczyna prosić o pieniądze. Oszuści wykorzystują także zaufanie do policji i dzwoniąc do starszych osób podają się za policjantów.

 • Wernisaż wystawy prac Leszka Kuchniaka 12.12.2019 09:13

  Elektromontaż Rzeszów S.A. i Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wernisaż wystawy „Na Święta” Leszka Kuchniaka.
 • Policyjny pies „KRAK” wywąchał narkotyki

  Leżajscy policjanci zatrzymali 32-latka, u którego w domu znaleźli blisko pół kilograma marihuany. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał policyjny pies „KRAK”. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

 • Uroczysta Gala SOW-ik 2019

  W Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się uroczysta gala przyznania nagród i wyróżnień SOW-ik 2019. Od wielu lat Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, mieszczący się w podprzemyskich Korytnikach, nagradza osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie na terenie województwa podkarpackiego.

 • Chciał zgłosić kradzież, a sam był poszukiwany i miał narkotyki

  Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 25-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Mężczyzna przyszedł do mieleckiej komendy, aby zgłosić, że został okradziony. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna posiada przy sobie narkotyki, a dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

 • Biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie otrzymali uprawnienia

  Pięciu nowych biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie odebrało z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamila Brachy świadectwa uprawniające do wydawania opinii w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych. Będą opiniować ze specjalności genetyka sądowa, badania daktyloskopijne, badania chemiczne oraz klasyczne badania dokumentów.

 • Wernisaż międzynarodowej zbiorowej wystawy fotograficznej 11.12.2019 09:40

  13 grudnia w Galerii Nierzeczywistej RSF w Rzeszowie odbędzie się uroczysty wernisaż kolejnej międzynarodowej zbiorowej wystawy fotograficznej pt. Minimal ART. Uczestnikami wystawy są fotografowie z Polski i Ukrainy.

  Sukces uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w konkursie wiedzy prawnej 11.12.2019 11:00

  We wtorek, 3 grudnia w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie odbył się konkurs z wiedzy prawnej dla uczniów ze szkół średnich z terenu Miasta Rzeszowa.

  Zgłoszenia do XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2020 11.12.2019 11:18

  Do 31 stycznia 2020 r. organizatorzy przyjmują zgłoszenia artystów do XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” - Rzeszów 2020, który odbędzie się w dniach 15 - 17 maja 2020 r. w Rzeszowie.

  Bezpłatny koncert dla bezdomnych zwierząt 11.12.2019 12:24

  Utalentowani muzycy z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zagrają 11 grudnia w budynku Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Kundelek.

  Uroczyste obchody 100-lecia polskiego złotego 11.12.2019 12:54

  Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zaprasza na uroczyste obchody 100-lecia polskiego złotego w dniu 17 grudnia w budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.
 • "Alkohol i narkotyki" - podsumowanie działań

  Wczoraj na terenie województwa podkarpackiego policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy usiedli za kierownicą pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 6600 kierowców.

 • Policjanci włączyli się w pomoc dla Różyczki

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy wraz z Placówkami Wsparcia Dziennego ,,Zgrana Paka" zorganizowały zbiórkę nakrętek dla 2-letniej Różyczki. Dziewczynka cierpi na dysplazję piszczelową kości. W akcję czynnie włączyli się policjanci i pracownicy dębickiej komendy.

 • "Mistrzowie w pasach"- lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  Dzieci z jasielskich szkół miały okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach, które prowadzone były pod okiem policjantów. W Jasielskim Domu Kultury odbyła się lekcja bezpieczeństwa zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn."Mistrzowie w pasach". Podczas spotkania nie zabrakło atrakcji w postaci roztańczonych zabaw, piosenek i konkursów.

 • Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

  Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który na środku drogi zatrzymał swojego volkswagena i uciął sobie drzemkę. 43-latek miał blisko 4 promile alkoholu w swoim organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

 • 5 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej SOK odbył się koncert finałowy kolejnej edycji konkursu piosenki „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”. Konkurs gromadzi dzieci i młodzież z wielu instytucji kultury Podkarpacia i sąsiednich województw. Jego celem jest rozwijanie zdolności...

  czytaj więcej »

  Magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem w Młodzieżowym Domu Kultury jest już tradycją. W naszych gościnnych progach Mikołaj pojawił się dwukrotnie – 4 i 5 grudnia, a na spotkanie z nim przybyło 70 dzieci! W zimowej scenerii dzieci w napięciu oczekiwały na niezwykłego gościa a czas...

  czytaj więcej »

  Dwukrotne Grand Prix dla zespołu "Uśmiech" podczas Grand Prix Polski Dance 2019 Grad złotych medali zasypał Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie podczas Grand Prix Polski Dance 2019 we Wrześni.

  czytaj więcej »