• fot. KPP Dębica

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj wieczorem w Brzostku. 61-letni mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

 • Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tylko wczoraj podkarpaccy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób, których życie było zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze z Tarnobrzega pomogli 44-letniemu mężczyźnie, który pijany leżał w rowie na jednej z ulic. Policjanci z Leżajska odnaleźli 78-letnią kobietę, która wyszła z domu i przez kilka godzin nie wracała do miejsca zamieszkania. Z kolei policjanci z Łańcuta zapewnili bezpieczne schronienie 34-letniemu mężczyźnie i odnaleźli 50-letnią kobietę.

 • Wczoraj, członkowie Kapituły Służb Mundurowych przekazali pieniądze zebrane podczas IX Balu Oficerskiego z okazji Święta Niepodległości Stowarzyszeniu Opieki nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli. Pieniądze będą przeznaczone na zakup mikołajkowych prezentów i dofinansowanie wyjazdu na zimowisko podczas ferii.

 • Zdjęcie: archiwum KMP

  Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 75 gramów zakazanej substancji. Mężczyzna dobrowolnie wydał marihuanę, a podczas przesłuchania przyznał się do winy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

 • Kolejne jednostki Policji pojawiły się na mapie Podkarpacia. Dziś policjanci z Pruchnika odebrali symboliczne klucze do nowej siedziby komisariatu, a policjanci z Niebylca do reaktywowanego posterunku Policji. W uroczystości otwarcia udział wzięła insp. Małgorzata Borowik - Dyrektor Biura Logistyki KGP oraz Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch.

 • Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala po zderzeniu się toyoty i osobowego audi. Do wypadku doszło na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, na drodze wojewódzkiej nr 723. Na chwilę obecną na tym odcinku droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci zorganizowali objazdy. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godzinny 15.

 • Obrazek
  W dniach 09 i 24 listopada 2017 r., w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie odbyło się uroczyste ślubowanie pięciu nowo przyjętych funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.  
  więcej
 • Wczoraj na terenie naszego województwa policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Byli również surowi wobec kierujących jednośladami, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili ponad 630 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych.

 • Polska Policja uczestniczyła w ogólnoeuropejskich działaniach przeprowadzonych w ramach operacji pod nazwą EMMA3 (European Money Mule Action 3) koordynowanych przez Europejskie Centrum ds. Cyberprzestępczości EUROPOL-u, których celem była walka z przestępczością związaną z tzw. „mułami finansowymi”. W Polsce akcję nadzorowało i koordynowało Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

 • Dziś w Lesku uroczyście podpisano i wmurowano w fundamenty akt erekcyjny pod budowę nowej komendy powiatowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Policji, władz wojewódzkich i samorządowych, parlamentarzyści oraz osoby reprezentujące wykonawców. To symboliczny początek inwestycji, której zakończenie zaplanowano w 2019 roku. Nowoczesny obiekt, na miarę XXI wieku, sfinansowany będzie ze środków „Programu modernizacji Policji”.

 • Policjanci z Leska pracowali na miejscu pożaru, w wyniku którego doszczętnie spłonął samochód. Do tego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Glinne. Dzięki szybkiej reakcji innego kierowcy, kierującej passatem nic się nie stało.

 • Foto: KMP Przemyśl

  W murach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, funkcjonariusze przemyskiej komendy przeprowadzili wykłady dotyczące przestępczości internetowej i aktualnych zagrożeń dla młodzieży płynących z sieci. Tego dnia spotkali się również z nauczycielami na wykładzie ,,Narkotyki i dopalacze". To wszystko w ramach VIII Dnia Warsztatów i Wykładów Otwartych PWSW .

 • W sobotnią noc policjanci ze Stalowej Woli otrzymali zgłoszenie o błąkającym się mężczyźnie w Kępie Rzeczyckiej w gminie Radomyśl nad Sanem. Okazało się, że był to 40-letni bezdomny. Mężczyzna został przewieziony do schroniska.

 • Cztery wypadki, w których czworo pieszych poniosło śmierć, to tragiczny bilans zdarzeń drogowych podczas minionego weekendu na drogach naszego województwa. Policjanci apelują do wszystkich poruszających się po drogach o rozwagę i ostrożność. Zmieniająca się pogoda, szybko zapadający zmrok sprawiają, że warunki na jezdni są trudne.

 • Dzielnicowy z posterunku w Bukowsku wracając po służbie do domu, zauważył uszkodzony samochód częściowo znajdujący się w rowie. Zatrzymał się i poszedł sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy. Obok samochodu zastał nietrzeźwego mężczyznę, który przyznał, że to on kierował. 32-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

 • W sobotę wieczorem lubaczowscy policjanci pracowali na miejscu tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło w Starym Lublińcu w gminie Cieszanów. 68-letni kierowca renault najechał na leżącego na jezdni 80-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy.

 • Wczoraj w nocy policjanci z przemyskiej drogówki, udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Podczas kontroli prędkości zatrzymali samochód, którego kierowca wiózł do szpitala żonę, która zaczęła rodzić. Policjanci zapewnili kierowcy pilotaż, dzięki czemu kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów.

 • Policjanci przedstawili zarzuty 22-letniemu mieszkańcowi gminy Tarnowiec. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Miał na swoim koncie włamania, kradzieże oraz uszkodzenia mienia. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego. Przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Został przewieziony do zakładu karnego gdzie odbywa teraz karę pozbawienia wolności.

 • Wczoraj policjanci ze Stalowej Woli dwukrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie. Dzięki przekazanym przez mieszkańców informacjom funkcjonariusze znaleźli te osoby. 62-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna byli pijani, noc spędzili w policyjnym areszcie.

 • Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Nowej Dęby. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie narkotyków. W jego domu policjanci zabezpieczyli ponad 200 porcji narkotyku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej substancji szacowana jest na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 • Biuro Komunikacji Społecznej KGP wydało kolejny, czwarty z serii, komiks dla najmłodszych z główną bohaterką kom. Kasią Przygodą. Na ostatniej stronie wydania, jak w poprzedniej części, znajdowała się krzyżówka dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Spośród nadesłanych ponad 50 poprawnych rozwiązań krzyżówki z komiksu „Tajemniczy Dom”, wylosowano 15 laureatów.