• Policyjni siatkarze zwyciężyli w turnieju

  Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wywalczyli I miejsce w turnieju piłki siatkowej. Dochód z zawodów przekazano na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • W dniach 11-12.01.2020r.w Lipowicy, odbył się VI KONKURS KOLĘD i PASTORAŁEK "Bosco kolędować Jezusowi''. Michalina Grzybowska z pracowni Pani Iwony Josse-Jakubiec otrzymała 2 miejsce. Gratulujemy!

  czytaj więcej »

  Rzeszów walczy o tytuł najładniej oświetlonego miasta w Polsce 15.01.2020 00:15

  Dzisiaj kończy się drugi etap Plebiscytu Miast. O dobroczynne nagrody od Grupy Energa, rywalizuje 16 miejscowości - po jednej z każdego województwa. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów, który obecnie zajmuje 6. pozycję.

  Pójdźmy do Betlejem 15.01.2020 09:30

  Rzeszowski Teatr Muzyczny Olimpia zaprasza na koncert polskich kolęd i pastorałek "Pójdźmy do Betlejem".

  Opowieść noworoczna - musical Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej 15.01.2020 10:01

  18 stycznia w auli Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się premiera musicalu „Opowieść noworoczna” na motywach powieści Charles’a Dickensa „Opowieść Wigilijna” pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa dr. h.c. Tadeusza Ferenca.
  Obrazek
  W dniach od 8 do 10 stycznia  2020 roku na zbiorniku  wodnym „Żwirownia” w Rzeszowie odbyły się ćwiczenia  z ratownictwa lodowego. 
  więcej
  Obrazek

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego.  
  więcej
 • "Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na Podkarpaciu

  Podkarpaccy policjanci zatrzymali 26 kierujących, którzy kierowali pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 20 tys. kierowców.

 • Ostrzegamy przed profilami podszywającymi się pod strony komend policji

  Ważne! Żadna z komend miejskich i powiatowych Policji z województwa podkarpackiego nie ma profilu na portalu społecznościowym Facebook. Jedynym oficjalnym fanpage'em jest profil Podkarpacka Policja administrowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Wszystkie inne profile, których nazwa wskazuje, że mają związek z jednostkami Policji z garnizonu podkarpackiego nie są administrowane przez Policję i nie mają związku z działalnością tej instytucji.

 • Kolorowanka „Bezpieczne ferie”

  W ramach edukacji na temat bezpiecznych zachowań oraz w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych - dzielnicowa przeworskiej jednostki sierż. sztab Anna Urbanik opracowała kolorowankę pt. „Dobre rady na zimowe wypady ”. Przed feriami kolorowanka trafiła w ręce najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego.

 • 9 stycznia w sali koncertowej Oświęcimskiego Ośrodka Kultury odbył się XV Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda" pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Miło nam poinformować, że wokalistka Olga Widlarz z Pracowni wokalnej Anny Olszewskiej zajęła 2 miejsce w kat wiekowej...

  czytaj więcej »

  Wernisaż wystaw w BWA 14.01.2020 08:07

  Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza na otwarcie wystaw.

  Meblowanie domu lub mieszkania – o czym pamiętać?

  Jednym z najbardziej ekscytujących i zarazem najważniejszych elementów przeprowadzki do nowego miejsca jest najczęściej zakup mebli. Czasami, zwłaszcza w pośpiechu, nie zdajemy sobie sprawy, jak duże znaczenie ma odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów wyposażenia. By dobrze zagospodarować własne cztery kąty, musimy nie tylko znaleźć miejsce na wszystkie rzeczy, ale także stworzyć przytulną atmosferę. Na co zwrócić uwagę podczas szukania mebli?

  Funkcjonalność

  To podstawowa zasada. Co z tego, że szafka RTV wygląda niezwykle nowocześnie, jeśli jednocześnie okazuje się zbyt mała lub zbyt niska, a do tego nie posiada półki na naszą kolekcję DVD? Nie dajmy się porwać szałowi zakupów – kupujmy te meble, które rzeczywiście są nam potrzebne i dla których mamy już przygotowane miejsce. W ten sposób unikniemy zbędnych wydatków. Masywna komoda w salonie może się okazać zbyt przytłaczająca dla wnętrza, tym bardziej, jak wyjdzie na jaw, że właściwie nie mamy czego w niej trzymać. Ot, podobała nam się w sklepie, więc kupiliśmy, choć nie mieliśmy dla niej żadnego sensownego przeznaczenia.

  Estetyka

  Jeśli wprowadzamy się do już wykończonego mieszkania i nie planujemy przeprowadzać remontu, to meble musimy dopasować do tego, co zastaniemy na miejscu. W przypadku, gdy mamy możliwość zaprojektowania poszczególnych pomieszczeń od podstaw, najpierw najlepiej zacząć od koloru ścian oraz materiału na podłogę – a później dopasować meble. Jeśli lubimy jednolitość i spójność, to możemy zdecydować się na jeden styl, np. meble skandynawskie bądź rustykalne. Z drugiej strony równie ciekawie będzie prezentował się miks stylu retro z nowoczesnością. Najważniejsze to zachować umiar w kolorystyce (do zielonego salonu raczej nie będzie pasowała kanapa w odcieniu fuksji), starajmy się też nie przesadzać z ilością. Zagracony meblami pokój będzie przytłaczał, a nam trudno będzie się swobodnie zrelaksować w takim otoczeniu.

  Przeczytaj również naszego bloga wnętrzarskiego https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/

  Jakość

  Oczywiście kupując meble kierujemy się też ceną, ponieważ każdy z nas posiada w pewien sposób ograniczony budżet. Mimo to powinniśmy zwracać uwagę na to, gdzie chcemy się zaopatrzyć. Wybór odpowiedniego sklepu meblowego ma ogromne znaczenie – jeśli dobrze trafimy, mamy pewność, że poszczególne elementy pochodzą od uznanych producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają solidność i trwałość. W końcu porządne biurko do domowego biura to zakup na dłuższy czas, dlatego chcemy, żeby dobrze się prezentowało przez wiele lat. W poszukiwaniu wymarzonych mebli warto zajrzeć na https://zona-design.pl/.

  Uniwersalność

  Co, jeśli po pewnym czasie zamarzy nam się inny kolor ścian albo konieczna będzie wymiana posadzki na nową? Czy nasze meble nadal będą dobrze wyglądać? Warto wziąć to pod uwagę. Im bardziej uniwersalne wyposażenie, tym łatwiej o przeróbki. Czasem do odświeżenia aranżacji wystarczy jedynie przestawienie poszczególnych elementów, co sprawi, że dany pokój nabierze nowego, oryginalnego charakteru. Meble muszą być zatem wielofunkcyjne i ustawne. Jeśli będzie nas czekać kolejna przeprowadzka, tym razem na mniejszy metraż, dobrze zadbać o to, by nasze umeblowanie zdało egzamin również na bardziej ograniczonej przestrzeni.

 • Policyjne działania "Trzeźwy poranek"

  Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dziś na Podkarpaciu prowadzone są działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

 • Skradzionymi pieniędzmi spłacił dług

  Niżańscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy z apteki. Mężczyzna został rozpoznany przez funkcjonariuszy na nagraniu z monitoringu pobliskiego sklepu. Okazało się, że 32-latek skradzionymi pieniędzmi spłacił dług.

 • 28 Finał WOŚP za nami! I kolejny raz pobiliśmy rekord ubiegłoroczny! Nasi wolontariusze zebrali 237'750,00 zł I to jeszcze nie koniec zbiórki, gdyz trwaja nasze aukcje na allegro:

  czytaj więcej »

  Już tylko 16 miast walczy o tytuł najładniej oświetlonego miasta w Polsce 08.01.2020 11:31

  Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. O dobroczynne nagrody od Grupy Energa, rywalizuje 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów, który w pierwszej turze pokonał m.in. Jarosław i Przemyśl.

  Nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa do realizacji w 2020 r. 13.01.2020 10:58

  Prezydent Miasta Rzeszowa informuje, że w terminie od 20 do 31 stycznia 2020 r. odbędzie się nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa do realizacji w 2020 r.
 • Śmiertelne potrącenie pieszego w Wyrębach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po południu w Wyrębach w powiecie rzeszowskim. W wypadku śmierć poniósł 54-letni pieszy.

 • Obrazek
  Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.
  więcej