Sie ma! Jako największy sztab w Rzeszowie (sztab 3984) zapraszamy na wszytskie wydarzenia i atrakcje związane z Finałem WOŚP. Zapraszamy na nasze aukcje na allegro. Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie przedmioty, atrakcje, które trafiły pod młotek: https://a

czytaj więcej »

 • Podczas kontroli drogowej ujawnili cofnięty licznik

  Jasielscy policjanci zgodnie z nowelizacją przepisów, od 1 stycznia spisują stan licznika w kontrolowanych samochodach. Zebrane dane przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Wczoraj funkcjonariusze ujawnili cofnięte liczniki w dwóch kontrolowanych pojazdach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszczęto postępowania z art. 306a Kodeksu Karnego.

 • Policjanci uchronili przed zamarznięciem kolejną osobę

  Dzięki pomocy policjantów kolejny raz udało się ocalić ludzkie życie. Wczorajszego wieczoru przed zamarznięciem został uratowany 35-letni mężczyzna.

 • Mając blisko 2 promile pędził ponad 100 km/h

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna mając blisko 2 promile w organizmie, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie niebawem przed sądem.

 • Sylwestrowa libacja zakończona atakiem nożem

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w noc sylwestrową. W mieszkaniu przy ulicy Bernardyńskiej, po wspólnej libacji jeden jej uczestników został zaatakowany nożem. Obrażenia pokrzywdzonego były poważne, na szczęście nie zagrażały jego życiu. Kilka godzin po zdarzeniu podejrzany sam oddał się w ręce policjantów. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

 • Bezpieczne ferie - posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zbliżających się ferii zimowych to temat posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu 8 stycznia br. przewodniczyła Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz. Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Zbigniew Sowa.

 • XXV Konkurs Kolęd i Pastorałek ,, Na nutę kantyczek”- Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie reprezentowali soliści z pracowni wokalnej Iwony Josse-Jakubiec otrzymując: II miejsce- Aleksandra Kędra (kat. wiekowa 11-14) I miejsce – Maksymilian Stalec (kat. wiekowa 15- 18)

  czytaj więcej »

  Istnieje wiele różnych sposobów, aby móc odnieść sukces w internecie jeśli prowadzimy własną firmę. Jednym z nich jest skuteczne zaistnienie na Facebooku. Ten serwis społecznościowy jest na tyle ogromny, że kryje się za nim spory potencjał, który warto wykorzystać. Należy zacząć od stworzenia firmowej strony, tak zwanego fanpage’a. Umożliwia on kontakt z potencjalnymi klientami, publikowanie informacji o firmie, ciekawostek z branży i możliwość promocji produktów oraz usług. Taki fanpage może prowadzić samemu, albo zlecić prowadzenie fanpage agencji marketingowej. W jaki sposób do tego właściwie zaplanować rozwój fanpage’a?W jaki sposób rozwijać firmowy fanpage?

  Dobry plan do podstawa

  Jeśli firma chce zaistnieć na Facebooku to powinna stworzyć pewien koncept tego jak taka firmowa wizytówka w serwisie społecznościowym powinna wyglądać i co zawierać. Należy zastanowić się nad tym jaka tematyka fanpage’a będzie pasować do branży firmowej. Jeśli prowadzimy restaurację to pomysłem może być zamieszczanie zdjęć dań, które oferuje, a w to wpleść ciekawostki z życia restauracji. Jeśli branża firmowa jest trudna do powiązania z interesującą tematyką to warto postawić na coś uniwersalnego, a najlepiej podejrzeć to o czym pisze konkurencja i zastosować takie rozwiązania również na własnym fanpage’u.

  Zdobywaj fanów w sposób naturalny

  Jeszcze wiele lat temu popularne były aukcje w internecie, gdzie za kilka lub kilkadziesiąt złotych można było wykupić sobie nowych fanów na fanpage’a. Można mieć i mnóstwo takich nieaktywnych fanów ze sztucznych kont, ale czy to ma sens? Wcześniej czy później prawdziwi fani zauważą, że taka duża liczba fanów nie przekłada się na ich aktywność, co doprowadzi do jednego wniosku – firma kupuje fanów! Taki fanpage nie ma szans powodzenia w dłuższej perspektywie czasu. W jaki sposób więc zdobywać fanów naturalnie? Początki bywają trudne, można więc zachęcić znajomych, aby polubili fanpage lub polecili go dalej oraz wystartować z płatną reklamą na Facebooku. Nawet za niewielką kwotę można zdobyć całkiem liczne grono aktywnych, i co najważniejsze, oddanych fanów autentycznie zainteresowanych daną tematyką i ofertą firmy.

  Śledź statystyki i reaguj na sugestie użytkowników

  Facebook udostępnia zaawansowane narzędzia służące do analizy zasięgu poszczególnych postów. Można dzięki temu ocenić to w jaki sposób osoby zareagowały na daną treść i dostosować przyszłe wiadomości do oczekiwań fanów. Tak samo niezwykle ważne jest to, aby odnosić się do wszelkich sugestii użytkowników, a nawet ich zachęcać do tego, aby proponowali nowe rozwiązania.

 • 19-letni kierowca volkswagena z narkotykami

  Policjanci z Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem zatrzymali 19-latka. Okazało się, że młody mężczyzna w kurtce i schowku volkswagena, którym kierował miał środki odurzające. Policjanci pobrali od niego krew na zawartość narkotyków.

 • Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który tankował samochód na stacji paliw

  W niedzielę policjanci zatrzymali nietrzeźwego 35-latka, który kilka minut wcześniej tankował samochód na stacji paliw w Pilźnie. Interweniowali świadkowie zdarzenia, którzy uniemożliwili dalsza jazdę pijanemu kierowcy.

 • Przyjechali na dyskotekę, mieli przy sobie narkotyki

  Susz roślinny, biały proszek, tabletki ekstazy oraz akcesoria narkotykowe zabezpieczyli kolbuszowscy policjanci u młodych mieszkańców powiatu mieleckiego. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie siedzącego za kierownicą mężczyzny i podjęli interwencję. Jak się okazało ich podejrzenia okazały się słuszne.

 • Groziło mu wychłodzenie, pomoc przyszła na czas

  Niskie temperatury i trudne warunki pogodowe sprawiają, że priorytetem policjantów jest pomoc osobom znajdujących się w okolicznościach, które zagrażają ich życiu. Dzięki zgłoszeniu kobiety przejeżdżającej przez Nisko, funkcjonariusze pomogli leżącemu na chodniku mężczyźnie. Policyjny patrol odwiózł nietrzeźwego 55-latka do domu.

 • Policjanci pomogli czworonogom

  Dwie nietypowe interwencje przeprowadzili wczoraj mieleccy policjanci. Funkcjonariusze pomogli trzem bezpańskim pieskom. Wszystkie czworonogi trafiły pod opiekę pracowników Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu.

 • Zapraszamy do zapoznania się z programem ferii zimowych 2020 13 - 17 stycznia 2020r. - MDK ul.Osmeckiego 51 - MDK Nowy Świat

  czytaj więcej »

 • Niskie temperatury mogą być niebezpieczne. Nie bądźmy obojętni!

  Zima, to czas, kiedy policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. W dzień temperatury są dodatnie, jednak nocą spadają poniżej zera. Apelujemy do wszystkich, aby informowali policjantów o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Przypominamy - aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon na numer 112, 997 lub 987. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

 • Już po raz kolejny MDK Rzeszów działa na rzecz WOŚP. Już za tydzień wielki finał. A juz dziś możecie Państwo licytować na naszych aukcjach allegro przedmioty przekazane na rzecz WOŚP. 1. Obraz okrągły słynnej malarki i zarazem nauczyciela MDK Rzeszów Jadwigi Hajduk https://allegro.pl/oferta/obraz-okragly-portret-8826549549 ...

  czytaj więcej »

 • Dozór i zakaz opuszczania kraju za pobicie

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności nieumyślnego spowodowania śmierci 39-letniej mieszkanki Jarosławia i pobicia 42-letniego mężczyzny. W sprawie pobicia zostały zatrzymane trzy osoby, dwie kobiety i mężczyzna. Decyzją prokuratora wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

 • Kierujący toyotą miał 3 promile

  Czujnością i postawą godną naśladowania wykazały się dwie mieszkanki gminy Tuszów Narodowy, które powiadomiły Policję o nietrzeźwym kierującym. Kobiety poczekały na przyjazd patrolu i wskazały funkcjonariuszom mężczyznę kierującego toyotą. 46-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

 • W Rzeszowie wydano dwie książki naukowe o Policji

  W ostatnich dniach ukazały się dwie książki naukowe o Policji. Stanowią one efekt pracy uczestników konferencji poświęconej jubileuszowi 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, która odbyła się latem minionego roku w Iwoniczu. Konferencja była wspólnym przedsięwzięciem środowiska naukowego rzeszowskich uczelni wyższych oraz Policji woj. podkarpackiego.

 • Policjanci pomogli w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala

  W Nowy Rok łańcuccy policjanci interweniowali wobec kierującego fordem, który nie zastosował się do znaku drogowego. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że w aucie znajduje się pasażer z objawami udaru mózgu. Policjanci, z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, pilotowali pojazd do szpitala.