• Policjanci pomogli w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala

  W Nowy Rok łańcuccy policjanci interweniowali wobec kierującego fordem, który nie zastosował się do znaku drogowego. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że w aucie znajduje się pasażer z objawami udaru mózgu. Policjanci, z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, pilotowali pojazd do szpitala.

 • Orszak Trzech Króli 03.01.2020 08:41

  6 stycznia 2020 r. w Rzeszowie odbędzie się Orszak Trzech Króli.
 • Nietypowa interwencja policjantów ze Strzyżowa

  Nietypowe zgłoszenie otrzymali kilka dni temu strzyżowscy policjanci. Właścicielka posesji, wchodząc do budynku gospodarczego, oprócz swoich zwierząt, zauważyła również wilka. Powiadomiono weterynarza i odpowiednie służby.

 • Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

  Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Jasła, który wczoraj uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu osobowym peugeotem i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

 • Ferie z książką 02.01.2020 08:38

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci i młodzież na zimowe spotkania w bibliotece pod hasłem: Ferie z książką.

  Ferie na sportowo 02.01.2020 13:50

  Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie zaprasza dzieci i młodzież z Rzeszowa na bezpłatne zajęcia organizowane w ramach FERII NA SPORTOWO, które będą się odbywać w dniach 13 - 24 stycznia na obiektach szkoły.
 • Policjanci spełnili marzenie Fabianka

  Wielkim marzeniem 4-letniego Fabiana jest zostać policjantem i zobaczyć na czym polega ta praca. Chłopiec jest wielkim pasjonatem policyjnej służby i wszystkiego, co jest z nią związane. Jego życzenie postanowili spełnić policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Wczoraj wspólnie z bratem i rodzicami gościł w siedzibie podkarpackich policjantów. Było to niezapomniane spotkanie zarówno dla bliźniaków, jak i samych funkcjonariuszy.

 • Święta Bożego Narodzenia poprzedzają intensywne prace w MDK Rzeszów. W pracowniach Każde Dziecko to Potrafi oraz Kuchnia Nastolatków (nauczyciel Bogusława Wilk) nie było czasu na odpoczynek. Oto Krótka fotorelacja z zajęć.

  czytaj więcej »

  WSPiA przystępuje do programu „Legia Akademicka” 25.12.2019 09:34

  WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa znalazła się w gronie 21 uczelni niepublicznych z całej Polski, które zakwalifikowane zostały do programu „Legia Akademicka”. Dzięki temu studenci Uczelni będą mogli uczestniczyć w teoretycznym i praktycznym szkoleniu wojskowym, realizowanym w pierwszej połowie 2020 r. Będzie to III edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

  Bezpłatne warsztaty komputerowe „Poznajemy aplikacje Google” dla osób w wieku 55+ 26.12.2019 11:21

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza osoby w wieku 55+ na bezpłatne, dwudniowe warsztaty komputerowe „Poznajemy aplikacje Google”.

  Rzeszowski Dom Kultury kolęduje dla niepełnosprawnej Darii z Rzeszowa 27.12.2019 09:37

  Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa na kolejną edycję cyklu charytatywnych koncertów pod nazwą „Styczeń z Kolędą”. Tegoroczna seria ośmiu noworocznych imprez jest realizowana w ramach akcji pomocy „Rzeszowski Dom Kultury dla Darii” i potrwa od 5 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

  Nowe radiowozy dla rzeszowskiej Policji 31.12.2019 07:59

  W poniedziałek na Rynku odbyło się przekazanie rzeszowskim policjantom nowych radiowozów marki Volkswagen Transporter T6. Samochody zakupione zostały ze środków "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020" i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca w kwocie 180 tys. złotych.

  Wspaniała muzyka prosto z serca i moc atrakcji - 28. Finał WOŚP w Rzeszowie 31.12.2019 09:43

  Na głównej scenie gwiazdy wszystkich pokoleń i gatunków muzycznych – oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie w wyjątkowym koncercie jubileuszowym! Wśród atrakcji m.in. laserowe show, roboty, drony i zabytkowe pojazdy.
 • Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

  Dzisiaj na Rynku odbyło się przekazanie rzeszowskim policjantom nowych radiowozów. Samochody zakupione zostały ze środków "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020" i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca w kwocie 180 tys. złotych. To dwa oznakowane radiowozy marki Volkswagen Transporter T6.

 • "Boże Narodzenie 2019" - podsumowanie policyjnych działań

  Podkarpaccy policjanci zakończyli tegoroczne działania "Boże Narodzenie 2019." Na drogach naszego regionu doszło 17 wypadków, w których 21 osób zostało rannych, nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 42 nietrzeźwym kierowcom.

 • Koncert karnawałowy „Nad pięknym modrym Dunajem” 30.12.2019 08:00

  5 stycznia w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie można posłuchać muzyki wiedeńskiej Straussów i nie tylko podczas koncertu karnawałowego „Nad pięknym modrym Dunajem”.
 • Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

  Policjanci i strażacy od wczorajszego popołudnia prowadzili poszukiwania 63-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który w piątek wyszedł z domu i nie powrócił. Wczoraj do późnego wieczora mężczyzny poszukiwało kilkadziesiąt osób. Dziś, po wznowieniu poszukiwań odnaleziono jego ciało w rzece Wielopolce.

 • Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 17-latka

  Kolbuszowscy policjanci odnaleźli 17-latka, który w środę wieczorem oddalił się z domu. Kiedy poszukiwania na własną rękę nie przyniosły rezultatu, rodzina powiadomiła Policję. Wczoraj przed południem w Cmolasie, przemoczonego i wyziębniętego chłopca znaleźli policjanci ruchu drogowego. 17-latek trafił do szpitala.

 • Areszt dla podejrzanego o rozbój

  Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który wtargnął z siekierą do sklepu i grożąc ekspedientce, ukradł pieniądze. Podczas ucieczki uszkodził samochód i ukrył się na jednej z prywatnych posesji. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Oświadczenie Gminy Miasto Rzeszów 27.12.2019 08:00

  W związku z zawartymi w artykule prasowym z dnia 2 grudnia 2016 r. wypowiedziami przedstawiciela Gminy Miasto Rzeszów odnoszącymi się do udziału spółki Promost Consulting sp. z o.o. w postępowaniu przetargowym dotyczącym budowy południowej obwodnicy Rzeszowa, Gmina Miasto Rzeszów niniejszym przeprasza spółkę Promost Consulting sp. z o.o. za publiczne formułowanie wobec spółki Promost nieprawdziwych wypowiedzi godzących w jej dobre imię.