Oświadczenie Gminy Miasto Rzeszów 27.12.2019 08:00

W związku z zawartymi w artykule prasowym z dnia 2 grudnia 2016 r. wypowiedziami przedstawiciela Gminy Miasto Rzeszów odnoszącymi się do udziału spółki Promost Consulting sp. z o.o. w postępowaniu przetargowym dotyczącym budowy południowej obwodnicy Rzeszowa, Gmina Miasto Rzeszów niniejszym przeprasza spółkę Promost Consulting sp. z o.o. za publiczne formułowanie wobec spółki Promost nieprawdziwych wypowiedzi godzących w jej dobre imię.
 • Policyjne małżeństwo zatrzymało sprawcę kradzieży

  Policjantem jest się także poza godzinami służby. Udowodniło to policyjne małżeństwo. Widząc mężczyznę uciekającego ze sklepu z pudłem, ruszyli za nim. 26-latek i jego kolega zostali zatrzymani. Odpowiedzą za kradzież sprzętu kuchennego.

 • Śmiertelny wypadek w Zapałowie

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj między Ryszkową Wolą, a Zapałowem. W wyniku zderzeniu renaulta z volkswagenem, śmierć poniosła 84-letnia pasażerka passata. Cztery osoby z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

 • Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”

  W ubiegły piątek policjanci zakończyli kolejną odsłonę działań „Przejezdne skrzyżowania”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście. Dominującym wykroczeniem, zgodnie zresztą z wcześniejszymi spostrzeżeniami, jest wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Policjanci zaobserwowali również wiele błędów popełnianych przez kierowców, które wpływają na płynność jazdy.

 • Policjanci wraz z rodzinami wsparli bieg charytatywny

  Już po raz kolejny mieleccy policjanci wsparli Zimowy Bieg Charytatywny. To jego czwarta edycja, a celem było zebranie pieniędzy dla dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. W inicjatywie, z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, wzięli udział nie tylko policjanci, ale także ich rodziny.

 • Obywatelskie ujęcie pijanego kierującego

  Zdecydowana postawa świadków, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy renaulta. Zatrzymany mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. O przyszłości 40-latka zadecyduje sąd.

 • "Prędkość" - podsumowanie policyjnych działań

  Podkarpaccy policjanci prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas akcji policjanci skontrolowali ponad 1100 kierowców.

 • Odpowie za usiłowanie rozboju

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. Zatrzymany zaczepił w autobusie przypadkowego pasażera, żądając oddania telefonu komórkowego oraz e-papierosa, gdy wysiedli z pojazdu, zaatakował go na przystanku. Jednak celu nie osiągnął i uciekł. Niedługo po tym zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni, że na ulicach Dąbrowskiego i Chmaja mężczyzna grozi przechodnim przedmiotem przypominającym broń. Interweniujący tam funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Był to ten sam mężczyzna, który zaatakował pasażera autobusu.

 • Policyjne działania "Boże Narodzenie 2019"

  Podkarpaccy policjanci rozpoczną jutro działania "Boże Narodzenie 2019". Czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa. Tegoroczne działania trwać będą od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia.

 • Informacja o pracy Punktów Obsługi Mieszkańców w dniach 24 i 31 grudnia 20.12.2019 15:24

  "Gore gwiazda" - wieczór kolęd w rzeszowskim Ratuszu 23.12.2019 08:44

  Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na "Gore gwiazda" - wieczór kolęd, który odbędzie się 29 grudnia w rzeszowskim Ratuszu.

  Firma mobilna jest coraz bardziej powszechna, ponieważ działania biznesowe mogą być wykonywane z każdego zakątka na świecie. Do prowadzenia takiej działalności wystarczy komputer, dostęp do internetu, a także nowoczesny telefon komórkowy. Jednak polskie prawo wymaga od właściciela firmy zarejestrowania jej i podania adresu prowadzenia działalności. W tym wypadku firmy mobilne nie mogą podawać adresu domowego, ponieważ nie jest to profesjonalne. Kontakty biznesowe muszą odbywać się w godnych warunkach, najlepiej nowoczesnym biurze. Stąd też pomysł biura wirtualnego, która spełnia te wymogi i dlatego wielu przedsiębiorców podpisuje umowę na ten nowy rodzaj wynajmu. Można zapłacić tylko za wynajem adresu, a nie korzystać z biura, jeśli właściciel firmy bardzo dużo podróżuje po świecie.

  Powstanie biur wirtualnych rozwiązało dylemat niejednej współczesnej firmy, dlatego są one tak promowane. Jednak, jeśli firma chce działać od czasu do czasu stacjonarnie, również ma taką możliwość. W ofercie dostanie na pewno obsługę prawną, księgową, sekretariat, wygodne biuro do pracy z pełnym umeblowaniem i wyposażeniem, a także piękny widok na miasto. Lokalizacja jest bardzo dogodna, gdyż łatwo dojechać do biura i dotrzeć do wszystkich ważnych miejsc, jak dworzec, lotnisko, czy urzędy. Można zaparkować samochód na parkingu podziemnym, jest pełna ochrona, która pilnuje bezpieczeństwa, a także klimatyzowane pomieszczenia w całym budynku.

  Jak prowadzić firmę mobilną w nowoczesnych warunkach?

  Prowadzenie firmy w wirtualnym biurze

  Prowadzenie firmy z wykorzystaniem usługi wirtualnego biura jest bardzo proste. Przedsiębiorca ma ogromną pomoc ze strony przedstawicieli wirtualnego biura, którzy oferują mu usługi księgowe, prawne, informatyczne, marketingowe, a nawet możliwość ubezpieczenia firmy czy pomoc w założeniu działalności. Ułatwia to załatwienie formalności szczególnie przez osoby młode, które dopiero wchodzą na rynek biznesowy. Samo prowadzenie firmy jest wygodne, gdyż wynajmuje się biuro, profesjonalne warunki do pracy, a także obsługę recepcji, która jest dostępna 24 godziny na dobę. Dzięki temu można się skupić na właściwych działaniach, by firma mogła sprawnie prosperować i przynosić profity. Wynajem ten nie jest na dodatek zbyt kosztowny, dlatego wielu osobom taki układ odpowiada na początek.

  Można umowę przedłużyć w każdym momencie nawet o rok czy 2 lata, w zależności od potrzeb. Z biegiem czasu firma może starać się o dodatkowe miejsca, również dla swoich pracowników, a także o mini magazyn, sale konferencyjną, szkoleniową, czy biuro dla prywatnej księgowej. Wirtualne biuro to elastyczna forma usługowa, którą można indywidualnie dopasować do działań danej firmy. To, co wielu przedsiębiorców zachęca, to nowoczesne biurowce, w dobrej lokalizacji, z dostępem do internetu, pełnym zapleczem technicznym, a także swoboda działalności. Można czuć się w takich warunkach bezpiecznie, tym bardziej, że wirtualne biura musza przestrzegać zasad bhp. Biura urządzone są według najnowszych projektów architektów wnętrz, dlatego są tak prestiżowe.

  Dodatkowe informacje

  Pod adresem https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/ znajdziesz informacje o usłudze wirtualnego biura - dowiedz się więcej

 • "Policjanci w służbie historii" – IV edycja konkursu

  Rozpoczęła się IV edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”, która adresowana jest do uczniów szkół średnich, w których prowadzone są klasy mundurowe o profilu policyjnym. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • Pożyczka pod zastaw nieruchomości to jedna z możliwości, jakie oferują banki w swojej ofercie kredytowej. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla osób, które nie mogą uzyskać kredytu ze względu na brak zdolności kredytowej lub trudną sytuację finansową. Natomiast będąc w posiadaniu nieruchomości, można się starać o taką pożyczkę. Jest ona oprocentowana nawet o połowę mniej niż kredyt gotówkowy, co oznacza, że raty mogą być bardzo optymalnie rozłożone, nawet na 10 lat.

  Sytuację rozważa się indywidualnie, biorąc pod uwagę wartość i stan nieruchomości. Posiadając kilka nieruchomości, można zastawić jedną lub kilka, w zależności od potrzeb. W banku należy złożyć wniosek, który jest rozpatrywany pod kątem sytuacji materialnej klienta oraz jego hipoteki. Rzeczoznawca ocenia wartość nieruchomości i na tej podstawie klient otrzymuje maksymalną sumę, do której może się zadłużyć.

  Dopiero potem omawia się szczegóły tejże pożyczki, ocenia realną możliwość spłaty i na końcu podpisuje umowę. W międzyczasie należy dostarczyć akt notarialny, odpis z księgi wieczystej, zdjęcia nieruchomości, wycenę, a nawet zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami za czynsz. Jedynie nieruchomości nieobciążone żadnymi zobowiązaniami finansowymi są brane pod uwagę przez bank. W innych instytucjach finansowych także można starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości, ponieważ ilość formalności jest minimalna. Natomiast jest większe ryzyko takiej pożyczki i oprocentowanie jest znacznie wyższe.

  Zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości

  Pożyczka pod zastaw nieruchomości ma szerokie pole manewru dla klientów. Przede wszystkim wysokość pożyczki jest oceniana na podstawie wartości nieruchomości, dlatego mogą to być sumy nawet w wysokości kilku milionów złotych. Zazwyczaj kredytu gotówkowego nikt nie udzieli na taką sumę, a kredyt hipoteczny jest ustalany tylko na cel budowlany. Natomiast pożyczka pod zastaw nieruchomości wcale nie musi być przeznaczona na cele hipoteczne, czy mieszkaniowe. Klienci mogą w ten sposób spłacić inne zadłużenia, założyć własny biznes, wybudować dom mieszkalny, czy też wyjechać z kraju za poszukiwaniem nowych warunków życiowych.

  Jak uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

  Może to być forma prezentu dla młodych małżonków, w postaci wycieczki zagranicznej, czy też pieniądze na studia dla swoich dorosłych dzieci. Jest to również doskonała okazja dla inwestorów, którzy w ten sposób finansują inne nieruchomości, kupują wartościowe aktywa, czy inwestują sporą gotówkę na giełdzie walutowej. To, co ma ogromne znaczenie to to, aby to była nieruchomość niezależna, by w razie problemów finansowych, bank mógł ją przejąć bez sprzeciwu klienta. Stąd też lepiej zastawiać lokale handlowe, garaże, mieszkania po dziadkach, czy dom do remontu, ponieważ to również stanowi wartość na rynku nieruchomości. Jest to również dobra okazja do zastawienia tych nieruchomości, których nie można wynająć ani sprzedać ze względu na lokalizację, cenę lub brak środków na remont.

  Więcej informacji

  Więcej informacji o tego rodzaju pożyczce znajdziesz na stronie https://pozyczpodzastaw.pl/ - dowiedz się więcej

 • Tragiczne konsekwencje rozbrajania pocisku przeciwlotniczego

  Łańcuccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny wczorajszej eksplozji w Rakszawie. Do wybuchu doszło prawdopodobnie podczas rozbrajania pocisku przeciwlotniczego. 41-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. W budynku gospodarczym ujawniono kilka bomb przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej. Na czas usuwania niewybuchów zdecydowano o ewakuacji mieszkańców pobliskich domów.

 • Policyjny kalendarz wesprze Amazonki w ich walce z rakiem piersi

  Kalendarz na 2020 rok, wydany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, podobnie jak w poprzednich latach, będzie miał cel charytatywny. Trafić może do każdego, kto wesprze „Rzeszowski Klub Amazonka”. Problem walki z chorobami nowotworowymi należy do najpoważniejszych we współczesnym świecie. Również wśród policjantek i pracowników Policji oraz w ich rodzinach, jest wiele osób wymagających wsparcia w tej trudnej walce o życie.

 • „Prędkość”- ogólnopolskie działania Policji

  Dziś od rana policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Policjanci pomogli rodzącym kobietom bezpiecznie dotrzeć do szpitali

  Policjanci sanockiej komendy pomogli wczoraj przyszłym rodzicom szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala. W tym samym dniu, dzielnicowy z Rymanowa przez kilkanaście kilometrów pilotował samochód, w którym znajdowała się rodząca kobieta. Szybkie i profesjonalne działanie funkcjonariuszy sprawiło, że ciężarne kobiety na czas dotarły do szpitali.

 • Policyjne działania "Pieszy"

  Dzisiaj o godz. 14 policjanci rozpoczną działania pn. „Pieszy”. Działania potrwają do godz. 22 i będą kontynuowane w tych samych godzinach w sobotę i w niedzielę. Policjanci drogówki zwrócą uwagę na kierujących pojazdami popełniających wykroczenia wobec pieszych. Szczególnym nadzorem obejmą rejony przejść dla pieszych. Funkcjonariusze dyscyplinować będą również pieszych naruszających obowiązujące ich przepisy.

 • Tragiczne konsekwencje rozbrajania pocisku

  Łańcuccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny wczorajszej eksplozji w Rakszawie. Do wybuchu doszło prawdopodobnie podczas rozbrajania pocisku. 41-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. W budynku gospodarczym ujawniono kilka bomb przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej. Na czas usuwania niewybuchów zdecydowano o ewakuacji mieszkańców pobliskich domów.