• Tragiczne konsekwencje rozbrajania pocisku

  Łańcuccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny wczorajszej eksplozji w Rakszawie. Do wybuchu doszło prawdopodobnie podczas rozbrajania pocisku. 41-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. W budynku gospodarczym ujawniono kilka bomb przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej. Na czas usuwania niewybuchów zdecydowano o ewakuacji mieszkańców pobliskich domów.

 • Policyjny pościg za kierowcą volvo

  Policjanci prowadzili pościg za kierowcą volvo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na jednej z ulic Lubaczowa. Mężczyzna jechał z bardzo dużą prędkością przez kilka miejscowości, omal nie potrącił blokujących drogę policjantów. Ostatecznie 25-latek został zatrzymany w kompleksie leśnym. Za popełnione przestępstwo i szereg wykroczeń będzie odpowiadał przed sądem.

 • Funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą handlującą papierosami bez akcyzy

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, zatrzymali pięć osób, które skupowały, magazynowały i wprowadzały na teren kraju wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu cła, akcyzy oraz podatku VAT, opiewa na ponad 5,5 miliona złotych.

 • tradycyjne rzemiosło w polskim meblarstwie

  Po prostu drewno, materiał szlachetny i ujmujący swoim pięknem. Firma Domdekor od wielu lat realizuje swoje założenia, tworząc z pasją i zaangażowanie drewniane meble. Specjalizuje się w tworzeniu wyposażenia do sypialni, wśród którego na uwagę zasługują łóżka zachwycające minimalizmem i naturalnym urokiem unikalnego rysunku drewna. Stylizacje uzupełniają praktyczne szafki nocne i komody. Kompletne wyposażenie do „fabryki snów” dopełniają materace od renomowanych producentów.

  Drewniane meble eksponujące Urok Drewna

  Producent Domdekor tworzy meble z wykorzystaniem dwóch gatunków drewna – twarde, o cętkowanym wzorze usłojenia drewno bukowe oraz łatwe w obróbce sosnowe. Firma jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Od początku swojej działalności koncentruje się na przemyślanym łączeniu trwałości i wysokiej jakości swoich produktów z modnym i wpisującym się nie tylko w aktualne trendy, ale przede wszystkim gusta klientów designu. Wszystkie meble drewniane powstające w pracowni są solidnie zabezpieczane lakierami, impregnatami i bejcami. Dzięki temu towarzyszą ludziom przez długie lata, często stają się również świadkami rodzinnej historii, pisanej przez kilka pokoleń.

  Firma Domdekor jest właścicielem sklepu internetowego UrokDrewna. To jego oferta najlepiej prezentuje umiejętności artystyczne projektantów oraz rzemieślniczą precyzję zespołu, pracującego nad realizacją projektu. Oferta składa się z mebli drewnianych do sypialni, przedpokoju, a także biura, a nawet salonu. Poznaj Urok Drewna na stronie https://www.urokdrewna.pl/

 • Śmiertelny wypadek w Gnojnicy

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Gnojnicy. Kierujący oplem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w betonowy most i samochód stoczył się do rzeki. 31-latek kierujący oplem zginął na miejscu.

 • Policjanci pomogli potrzebującemu mężczyźnie

  Policjanci z Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej pomogli jednemu z mieszkańców tej gminy. Trudną sytuacją mężczyzny zainteresował się st. sierż. Marcin Blicharczyk, który pełni obowiązki dzielnicowego na tym terenie. Funkcjonariusze zakupili mężczyźnie żywność, środki czystości, telewizor i zapewnili drewno na opał.

 • Oszuści uderzają w seniorów

  W okresie przedświątecznym nasilają się próby oszustw metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Tylko wczoraj na policję na Podkarpaciu zgłoszono ponad 20 takich przypadków. Większość osób, które odebrały telefony od oszustów, nie dało się oszukać. Niestety trzy osoby padły ich ofiarą. 87-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, która uległa perswazji oszusta, straciła ponad 40 tys. złotych.

 • W Rzeszowie wypożyczysz samochód elektryczny 19.12.2019 08:56

  4Mobility we współpracy z PGE Nowa Energia i Miastem Rzeszów przy udziale producenta samochodów Nissan uruchomiła w Rzeszowie usługę wynajmu elektrycznych aut na minuty. Od 18 grudnia mieszkańcy i turyści mogą korzystać z pierwszego w regionie car-sharingu opartego na autach elektrycznych. Do ich dyspozycji zostaną oddane samochody elektryczne Nissan Leaf.

  Wernisaż wystawy poplenerowej 19.12.2019 09:07

  ICN Polfa Rzeszów, Towarzystwo im. Zygmunta Mycielskiego, Urząd Gminy Wiśniowa i Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wernisaż wystawy poplenerowej WIŚNIOWA PACHNĄCA MALARSTWEM – XII Międzynarodowy Plener Malarski Wiśniowa 2019.

  Technologia rozwija się na przestrzeni lat i nie możemy temu zapobiec. Odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest w głównej mierze człowiek, który swoją ciekawością dąży do wyższych celów. Oczywiście życie pisze różne scenariusze i nie można wszystkiego przewidzieć, zgadza się? Internet znacznie zmienił nasze społeczeństwo. Wszystko funkcjonuje inaczej i jest bardziej skomputeryzowane i opiera się głównie na elektronice.

  Znajdziemy jeszcze kraje na świecie, które nie korzystają z dóbr współczesności. Zdarza się to bardzo rzadko, ale w odrębnych miejscach spotykamy takie subkultury. Dzięki technologi łatwiej jest nam funkcjonować w życiu codziennym. Internetowa rezerwacja miejsc szczególnie potwierdza ten fakt, gdyż możemy dokonywać zamówień i transakcji bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wejść na określoną stronę internetową i nacisnąć kilka przycisków. Komfortowe i proste, prawda?

  Szybko, sprawnie i bez formalności!

  Jeśli często podróżujesz i korzystasz z usług różnych hoteli, hosteli, to z pewnością internetowa rezerwacja miejsc nie jest Ci obca, racja? W dzisiejszych czasach korzystamy z dóbr technologii i jest to dla nas normalne, zgadza się? Dzięki temu nie musisz się niczym przejmować. Jak zostało wspomniane wcześniej, wystarczy, że wejdziesz na określoną stronę internetową i naciśniesz kilka przycisków. Wszystkie informacje tam zawarte są najczęściej przejrzyste i dobrze czytelne. Nie musisz posiadać dostępu do komputerów stacjonarnych, gdyż takie technologiczne urządzenia posiada Twój telefon komórkowy. Unikniesz również wielu formalności, które często przysparzają konsumentów o ból głowy. Trzeba, jednak uważać, ponieważ wszystko ma swoje plusy i minusy. Technologie i elektronika pomaga, ale również uzależnia i wciąga nas w tą ciemną stronę.

  Wystarczy jeden przycisk!

  Wybierając się w daleką trasę będziesz chciał zatrzymać się po drodze, aby dobrze odpocząć, prawda? Jest to normalne, ponieważ ludzie nie są maszynami i potrzebują częstych odpoczynków. Wiadomo, że wpływa to pozytywnie na regeneracje i na nasze całe życie. Internetowa rezerwacja miejsc ułatwia nam poruszanie się i przemieszczanie między miastami. Nie musisz się przejmować, że aktualnie na swojej drodze nie zauważasz żadnego godnego miejsca do noclegu. W tym momencie, wystarczy, że wyciągniesz swój telefon komórkowy, które dokładnie wskaże Ci jak rozwiązać ten problem. Korzystając z pomocnych aplikacji będziesz dokładnie wiedział, gdzie masz się zatrzymać, jakie są opinie konsumentów na temat tego miejsca i ile wszystko kosztuję. Nie musisz się również martwić o brak miejsc, gdyż będziesz mógł dokonać rezerwacji za pomocą specjalnych programów.

  Jak sami widzicie internetowa rezerwacja miejsc jest bardzo dobra dla podróżujących i nie tylko. Każdy może korzystać z takich usług, tylko trzeba posiadać dostęp do internetu. Wtedy przeglądając oferty z pewnością natkniesz się za wiadomości i miejsca przydatne dla Ciebie. Pamiętaj, że technologia ułatwia nam życie, ale nie możemy być jej niewolnikiem.

  Więcej informacji

  Sprawdź internetowy system rezerwacji Bookero - zobacz możliwości i korzyści!

  Internet jest wszędzie!

 • 27-latek poszukiwany listem gończym został zatrzymany

  Policjant z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymał 27-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Kryminalny patrolując teren miasta zauważył mężczyznę, gdy ten kierował samochodem. Kiedy kierowca zjechał na parking został zatrzymany.

 • Wypadki na podkarpackich drogach, nie żyją dwie piesze

  Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wczorajszych wypadków, w których zginęły piesze. W Przemyślu, 22-latek kierujący peugeotem, cofając potrącił 82-letnią kobietę, która zmarła w szpitalu. Po południu, w Potoku, kierowca audi potrącił 79-letnią pieszą, która przechodziła przez przejście. Nie udało się jej uratować.

 • Dwóch mężczyzn tymczasowo aresztowanych za pobicie i kradzież

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani na ul. Fircowskiego, pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych bezpośrednio po przestępstwie. Napastników rozpoznał pokrzywdzony, a przy jednym z nich policjanci znaleźli skradzioną komórkę. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

 • Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020 życzą Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

  czytaj więcej »

  Dwukrotne Grand Prix dla zespołu "Uśmiech" podczas Grand Prix Polski Dance Września 2019 18.12.2019 09:11

  Grad złotych medali zasypał Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie podczas Grand Prix Polski Dance 2019 we Wrześni.

  Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w finale Turnieju Gry Planszowej „Czas na start-up!” 18.12.2019 09:45

  6 grudnia w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej odbył się finał Turnieju Gry Planszowej „Czas na start-up!”, podczas którego uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie reprezentowali województwo podkarpackie. W rozgrywkach walczyło 15 najlepszych drużyn z pięciu województw Polski wschodniej.

  III Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata 18.12.2019 10:39

  W dniach 25 - 26 listopada br. w budynku Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się już III Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Tym razem głównym przedmiotem dyskusji był wymiar społeczno-kulturowy. W konferencji wzięło czynny udział prawie 80. ekspertów wojskowych i cywilnych z siedmiu państw europejskich.

  Koncert RZESZOWSKIE KAPELE SERC 18.12.2019 11:04

  22 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert „Rzeszowskie Kapele Serc”, który jest dedykowany Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci. Prezydent Miasta Rzeszowa objął imprezę patronatem honorowym, a partnerami tego wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowski Dom Kultury.
 • Nowe radiowozy w ropczyckiej komendzie

  Cztery nowe radiowozy zostały przekazane ropczyckim policjantom. Zakup nowych samochodów dla Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, nie byłby możliwy bez współpracy i wsparcia samorządów powiatu ropczycko-sędziszowskiego i środków przekazanych przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

 • 20-latek ukradł pluszaki

  Krośnieńscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ukradł maskotki z automatu do sprzedaży zabawek. Skradzionymi pluszakami chciał obdarować swoją nową dziewczynę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 • "Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na Podkarpaciu

  Podkarpaccy policjanci zatrzymali 32 kierujących, którzy kierowali pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 15 tys. kierowców.