Policja Rzeszów: Odpowiedzą za włamania do kościelnej skarbony
Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamań do kościelnej skarbony w jednym z leżajskich kościołów. 38-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego i jej o 6 lat starszy partner, usłyszeli w sumie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem.
Na trop przestępczej pary trafili policjanci z wydziału kryminalnego z Leżajska. Ustalili, że mieszkańcy województwa małopolskiego, w okresie od listopada 2017 r. do stycznia br. pięciokrotnie włamywali się do kościelnej skarbony, skąd kradli pieniądze. 38-letnia kobieta i jej wspólnik zostali zatrzymani i doprowadzeni do leżajskiej komendy. Śledczy postawili im w sumie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem.
Jak się okazało, 44-latek poszukiwany był od dłuższego czasu przez krakowską Policję w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie do odbycia ma kare pozbawienia wolności. Wobec 38-latki Prokuratura Rejonowa w Leżajsku zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszania kraju.
Policja Podkarpacka, podkarpacka.policja.gov.pl/, podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-lezajsk/wydarzenia/83315,Odpowiedza-za-wlamania-do-koscielnej-skarbony.html
Autor: krystian