• "Alkohol i narkotyki" - podsumowanie działań

  Wczoraj na terenie województwa podkarpackiego policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Ich celem było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy usiedli za kierownicą pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 6600 kierowców.

 • Policjanci włączyli się w pomoc dla Różyczki

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy wraz z Placówkami Wsparcia Dziennego ,,Zgrana Paka" zorganizowały zbiórkę nakrętek dla 2-letniej Różyczki. Dziewczynka cierpi na dysplazję piszczelową kości. W akcję czynnie włączyli się policjanci i pracownicy dębickiej komendy.

 • "Mistrzowie w pasach"- lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  Dzieci z jasielskich szkół miały okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach, które prowadzone były pod okiem policjantów. W Jasielskim Domu Kultury odbyła się lekcja bezpieczeństwa zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn."Mistrzowie w pasach". Podczas spotkania nie zabrakło atrakcji w postaci roztańczonych zabaw, piosenek i konkursów.

 • Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

  Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który na środku drogi zatrzymał swojego volkswagena i uciął sobie drzemkę. 43-latek miał blisko 4 promile alkoholu w swoim organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

 • 5 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej SOK odbył się koncert finałowy kolejnej edycji konkursu piosenki „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”. Konkurs gromadzi dzieci i młodzież z wielu instytucji kultury Podkarpacia i sąsiednich województw. Jego celem jest rozwijanie zdolności...

  czytaj więcej »

  Magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem w Młodzieżowym Domu Kultury jest już tradycją. W naszych gościnnych progach Mikołaj pojawił się dwukrotnie – 4 i 5 grudnia, a na spotkanie z nim przybyło 70 dzieci! W zimowej scenerii dzieci w napięciu oczekiwały na niezwykłego gościa a czas...

  czytaj więcej »

  Dwukrotne Grand Prix dla zespołu "Uśmiech" podczas Grand Prix Polski Dance 2019 Grad złotych medali zasypał Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie podczas Grand Prix Polski Dance 2019 we Wrześni.

  czytaj więcej »

  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Uniwersytecie Rzeszowskim 10.12.2019 08:58

  11 grudnia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, którego program przewiduje: wykład otwarty Pani dr Laury Koby z Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla szkół podstawowych, Maraton Pisania Listów do Amnesty International oraz Ogólnopolską Konferencję Naukową pt.: „Organizacje pozarządowe a prawa człowieka”.

  ADventure - XIX Nocne Spotkanie z Reklamą 10.12.2019 09:14

  10 grudnia w Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się kolejna, już XIX edycja Nocnego Spotkania z Reklamą, organizowana przez SKN Komunikacji Marketingowej "Brief".
 • Wpadł, bo jechał bez zapiętych pasów

  Jasielscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę osobowego peugeota. Mężczyzna prowadził pojazd mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 • O bezpieczeństwie w kinie Helios

  Podkarpaccy policjanci korzystają z każdej okazji aby przypominać dzieciom zasady bezpieczeństwa. Wczoraj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z najmłodszymi. Spotkanie odbyło się w ramach Filmowych Poranków w Kinie Helios.

 • „Szlachetna Paczka” od leżajskiej Policji

  Tradycyjnie, jak co roku, policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Upominki trafiły do jednej z potrzebujących rodzin z terenu powiatu leżajskiego.

 • Mikołajkowe czytanie z udziałem policjantów

  Krośnieńscy policjanci włączyli się do akcji „Mikołajkowe Czytanie Dzieciom”. Mundurowi zaprosili najmłodszych do świata podbiegunowych przygód małej podróżniczki, przekazując jednocześnie istotne treści profilaktyczne. Organizatorem kampanii była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie.

 • 27 listopada zakończyliśmy 12 edycję konkursu plastycznego. Było nam niezmiernie miło gościć laureatów konkursu, zaproszonych gości oraz sympatyków wydarzenia. Na uroczystym podsumowaniu obecni byli: Pan Bogusław Tomczak - Dyrektor MDK Rzeszów, Pani Sylwia Zegar - z Wojewódzkiego...

  czytaj więcej »

  W wietrzny sobotni poranek 7 grudnia 39 osobowa grupa dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wyruszyła do Borku Starego, gdzie Koło Terenowe PTTK Nr 32 organizowało 27 Mikołajkową Imprezę na Orientację. Szkoła Podstawowa w Borku była bazą, w której marsz rozpoczynał się i kończył....

  czytaj więcej »

  W dniach 13 – 24 stycznia 2020r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie organizowane będą różnorodne zajęcia w ramach Ferii Zimowych. W naszej ofercie znajdują się: Dla młodszych: - tygodniowe turnusy - zajęcia zorganizo

  czytaj więcej »

  VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej 09.12.2019 12:09

  29 listopada w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Telewizji Rzeszów oraz Radia Rzeszów.

  Poszukiwani młodzi architekci, którzy zmienią polskie miasta 09.12.2019 12:22

  Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, w ramach Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA, szuka nowatorsko myślących i odważnych architektów, studentów i absolwentów, którzy podejmą wyzwanie - napiszą tekst na temat relacji kultury i architektury lub zaprojektują ulepszenie przestrzeni publicznej dowolnego miasta w Polsce. Zgłoszenia do konkursu i stypendium można przesyłać do 7 stycznia a pula nagród w obu programach sięga prawie 40 tys. zł.

  Moja przygoda z Minecraft 09.12.2019 15:04

  „Moja przygoda z Minecraft” to wydarzenie, na które zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych wraz z ich rodzicami. Podczas 90 minutowych zajęć otwartych pokazane zostanie to, jak w prosty i przyjemny sposób, z wykorzystaniem popularnej gry komputerowej, można uczyć się programowania.
 • Mikołajki z policjantami w Tryńczy

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Tryńczy. Podczas wizyty funkcjonariusze przekazali młodym słuchaczom informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

 • Szlachetna paczka od jasielskich policjantów

  Policjanci i pracownicy cywilni jasielskiej komendy włączyli się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do samotnie mieszkającego mężczyzny z gminy Nowy Żmigród.