Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na imprezy w ramach cyklu „Senior w Mieście” 21.08.2019 08:50

Już 31 sierpnia w Rzeszowie wystartuje cykl „Senior w Mieście”, w ramach którego Rzeszowski Dom Kultury przygotował serię imprez, stworzoną z myślą o wszystkich mieszkańcach powyżej 60 roku życia. Propozycja obejmie cykl warsztatów i spotkań pod nazwą „Aktywny Senior”, konkurs taneczny „Rzeszów of Senior Dance” oraz popularne Potańcówki Miejskie dla Seniorów z występami specjalnych gości. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Zgłoszenia do Konkursu „Rzeszów of Senior Dance” 21.08.2019 12:49

Taniec jest bez wątpienia jedną z najlepszych form aktywności fizycznej. Wyzwala drzemiąca energię i radość życia. Regeneruje siły witalne. Przedłuża młodość i uwrażliwia na piękno. A ponadto ma siłę łączenia ludzi we wspólnotę. Siłę integracji, co dla Seniorów jest szczególnie istotne. I właśnie z myślą o Seniorach Rzeszowski Dom Kultury stworzył Konkurs tańca pn. Rzeszów of Senior Dance, gdzie główną ideą jest popularyzacja tańca wśród Seniorów.
 • Siedem osób zatrzymanych podczas festiwalu w Cieszanowie

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali siedem osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczyli marihuanę i kokainę. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas imprezy masowej w Cieszanowie. Wszyscy odpowiadać będą za posiadanie środków odurzających.

 • Policjanci odnaleźli 85-letnią kobietę

  Funkcjonariusze przeworskiej komendy, po kilkugodzinnych poszukiwaniach, odnaleźli 85-letnią mieszkankę gminy Kańczuga. Odwodniona i osłabiona kobieta została przekazana pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

 • Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

  Prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli rzeszowscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Nielegalny tytoń i papierosy posiadał 51-letni mieszkaniec Rzeszowa. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to w tym przypadku prawie 65 tys. złotych.

 • Tragiczny wypadek w Wielopolu Skrzyńskim

  W Wielopolu Skrzyńskim kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Mimo podjętej reanimacji, życia kierowcy nie udało się uratować. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 986 odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 16.

 • Aktywne Pożegnanie Lata 19.08.2019 12:11

  Rada Osiedla Miłocin oraz Rzeszowski Dom Kultury zapraszają na imprezę pn. Aktywne Pożegnanie Lata.

  Prezydent Tadeusz Ferenc rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu 19.08.2019 14:58

  Prezydent Rzeszowa oficjalnie zrezygnował z kandydowania na posła w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

  KRZYŻ NIEPODLEGŁOŚCI dla Prezydenta Rzeszowa 20.08.2019 08:26

  Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów nadało Prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi KRZYŻ NIEPODLEGŁOŚCI KL. II.

  Kolejne wielkie piłkarskie święto na Stadionie Miejskim 20.08.2019 11:22

  9 września na Stadionie Miejskim STAL w Rzeszowie odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska - Portugalia.
 • „Sierpniowy weekend 2019” - podsumowanie działań

  Zakończyły się policyjne działania "Sierpniowy Weekend 2019". Trwały pięć dni, od środy 14 sierpnia do niedzieli 18 sierpnia. W tym czasie odnotowano 27 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne, a 4 poniosły śmierć. W Przeworsku zginął mężczyzna potrącony przez renaulta, w Tarnobrzegu pieszy i motocyklista, a w Jarosławiu w zderzeniu dwóch pojazdów zginął 28-latek kierujący audi. Policjanci wyeliminowali z ruchu 46 nietrzeźwych kierujących.

 • Tragiczny wypadek w Tarnobrzegu - zginął pieszy i motocyklista

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego, tragicznego wypadku na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Kierujący motocyklem, w rejonie przejścia dla pieszych potrącił mężczyznę. Pieszy zmarł na miejscu. Kierujący yamahą również doznał poważnych obrażeń i mimo podjętej akcji ratunkowej, jego życia nie udało się uratować.

 • Obrazek
  8 sierpnia w godzinach wieczornych odbyło się zaplanowane oficjalne otwarcie XVIII Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków „WORLD POLICE&FIRE GAMES 2019”. 
  więcej
 • Podsumowanie policyjnych działań "Prędkość"

  Nadmierna prędkość, to niestety ciągle główna przyczyna najpoważniejszych wypadków drogowych. W środę w całym kraju policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne "Prędkość". Podczas akcji na podkarpackich drogach funkcjonariusze ujawnili ponad trzysta przypadków przekroczeń prędkości.

 • Piknik "Niepodległa w Europie - 100-lecie polskiej flagi państwowej"

  Dla uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wczoraj przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie zorganizowany był piknik "Niepodległa w Europie - 100-lecie polskiej flagi państwowej". W trakcie obchodów Święta Wojska Polskiego przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego.

 • Rzeszów w rytmie „Wakacyjnej Trasy Dwójki”! 16.08.2019 10:20

  Najnowocześniejsza scena plenerowa w Polsce, uznane gwiazdy i młodzi, zdolni wykonawcy – to zapowiedź fantastycznego widowiska, które tym razem odbędzie się w Rzeszowie. „Wakacyjna Trasa Dwójki” powraca w najbliższą niedzielę, 18 lipca od godz. 20:30 w TVP2.

  Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Rzeszowa na lata 2019-2022 - ocena potrzeb 16.08.2019 10:48

  W związku z opracowaniem Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Rzeszowa na lata 2019-2022, zapraszamy Mieszkańców Rzeszowa do wypełnienia krótkiej ankiety, której celem jest ocena potrzeb mieszkańców Miasta w zakresie zdrowia psychicznego.
 • MIT: Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg. Dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji przedstawiają to w zupełnie innym świetle.