• Kierowca seata miał 2 promile

  Jasielscy policjanci zatrzymali 30-latka, który kierował seatem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu dębickiego jechał samochodem bez włączonych świateł mijania. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 • Dwa tragiczne wypadki

  Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków, do których doszło wczoraj wieczorem. W Łączkach Kucharskich zginął pieszy potrącony przez fiata. W miejscowości Ostrowy Tuszowskie nie udało się uratować życia kierującego quadem, który uderzył w drzewo.

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Puławach

  Krośnieńscy policjanci spotkali się z miłośnikami białego szaleństwa na stoku w Puławach. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" funkcjonariusze promowali dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Włączyli się również w organizację konkursu plastycznego.

 • Kto rozpoznaje kobietę, której ciało odnaleziono w Pradze?

  Na wniosek Biura Interpolu w Pradze, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie publikuje komunikat o ujawnieniu zwłok kobiety o nieustalonej tożsamości wraz ze zdjęciami rekonstrukcyjnymi twarzy. Ciało kobiety - ofiary zabójstwa - ujawniono 6 grudnia 2012 roku w Pradze (Czechy). Do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić jej tożsamości.

 • Jak działa roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

  Jak działa roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

  W przeciwieństwie do standardowych rolet, które można całkowicie odsłonić lub zasłonić, roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji posiada ruchome pióra pozwalające tym samym na regulowanie odpowiedniej jasności. Dzięki piórom tworzy estetyczną kompozycję fasadową ale także ochronę przed włamaniem i co ważne jest o wiele tańsza niż roleta antywłamaniowa z systemem alarmowym. Obecność piór dodatkowo sprawia, że możemy regulować poziom jasności w zależności od swoich potrzeb. Zapewniamy sobie także prywatność w zaciszu domowym, robiąc to zarówno w dzień jak i w nocy. Zaletą rolety zewnętrznej jest możliwość kontrolowanego widoku z zewnątrz.

  W jaki sposób działa roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

  Możemy dzisiaj na rynku odnaleźć roletę zewnętrzną, która będzie posiadała specjalny system sterowania z wbudowaniem. Taki system w przypadku rolety z funkcją żaluzji zapewni odpowiednią regulację temperatury w pomieszczeniu i sprawi, że będzie w nim przebiegała prawidłowa izolacja termiczna. Sprawdzi się zarówno podczas zimy jak i latem, ponieważ w zależności od warunków atmosferycznych, będziemy odczuwać zadowalające nas efekty. Taka roleta zewnętrzna, która jest wyposażona w piankę izolacyjną, może być sterowana w sposób tradycyjny za pomocą sznurków lub koralików albo za pomocą pilota, telefonu, tabletu, czy nawet może być podłączona z systemem inteligentnego domu. Ten ostatni sposób sterowania roletą należy dziś do jednych z nowocześniejszych i sprawdzi się wyjątkowo dobrze, kiedy jesteśmy poza domem, a chcemy zasłonić roletę. 

  Jakie udogodnienia zapewnia nam roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

  Po pierwsze dzięki ruchomym lamelom, jakie posiada roleta możemy wpuszczać promienie słoneczne w wybranym przez nas momencie do mieszkania, a także je ograniczać. Światło może być regulowane przez nas dowolnie. Dodatkowym czynnikiem umożliwiającym działanie rolety jest możliwość zasilania solarnego. Ładuje się wówczas dzięki ogniwu fotowoltanicznemu, które zwykle kryje się w kasecie lub elewacji budynku. Taka funkcja pozwala na jej działanie w momencie braku prądu. Roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji jest także energooszczędna, ponieważ zalicza się jak większość rolet do produktu wypełnionego pianką dającą efekt termoizolacji. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania zimą. Inną zaletą wysuwającą się, jest także jej nowoczesność. Można ją zintegrować z różnymi systemami, jak inteligentny dom, itp. Wybierając ją, także inwestujemy w nasze bezpieczeństwo, może ona stanowić barierę dla włamywaczy. Dostępna jest zarówno w wersji natynkowej i do zabudowy. 

  Dlaczego wybór rolety zewnętrznej z funkcją żaluzji będzie dobrym wyjściem? 

  Roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji spełnia, podobnie jak inne rolety funkcje ochrony przed słońcem i przed zimnem. Stąd też wlicza sie do rolet oddychających. Ruchome lamele jakie posiada zapewniają nam nie tylko efektowny wygląd budynku i wnętrza domu ale także stały dostęp powietrza do domu, to pozwoli nam na otwarte okna podczas naszej nieobecności w domu, a będzie spełniało taką samą funkcję jak roleta antywłamaniowa. 

 • Krośnieńska policjantka liderem w Pucharze Polski

  Krośnieńska policjantka dwukrotnie stawała na podium zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Polski Amatorów PZN w Chochołowie i Kościelisku. Była reprezentantka kraju zdobyła łącznie 160 punktów i jest liderką po pierwszych startach w pucharze Polski.

 • Kierujący mercedesem uderzył w kiosk. Jedna osoba nie żyje

  Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dziś przed godz. 9, w Stalowej Woli na ul. Energetyków. 19-letni kierujący mercedesem najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na zatokę autobusową, a następnie uderzył w kiosk. Ranna została sprzedawczyni oraz starszy mężczyzna, który w tym czasie robił w kiosku zakupy. Niestety życia 85-letniego mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.

 • Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych na spędzenie kreatywnego czasu przy grach planszowych, szachach i warcabach. 20,21 stycznia 2020 w godzinach 15.00-17.30 Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury ul.Osmeckiego 51, Rzeszów, sala 105,

  czytaj więcej »

  Premiera filmu „W pięknym Pustkowie koło Dębicy...” 16.01.2020 13:10

  Wojewódzki Dom Kultury oraz Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza na premierę filmu „W pięknym Pustkowie koło Dębicy...”, która odbędzie się 30 stycznia br.(czwartek) o godzinie 17:30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. S. Okrzei 7).
 • Ukradli perfumy i od razu je sprzedali

  Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kosmetyków. W grudniu okradli oni jedną z drogerii w Rzeszowie. Skradzione kosmetyki sprzedali napotkanym osobom. Zatrzymani przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty kradzieży. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policyjni siatkarze zwyciężyli w turnieju

  Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wywalczyli I miejsce w turnieju piłki siatkowej. Dochód z zawodów przekazano na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • W dniach 11-12.01.2020r.w Lipowicy, odbył się VI KONKURS KOLĘD i PASTORAŁEK "Bosco kolędować Jezusowi''. Michalina Grzybowska z pracowni Pani Iwony Josse-Jakubiec otrzymała 2 miejsce. Gratulujemy!

  czytaj więcej »

  Rzeszów walczy o tytuł najładniej oświetlonego miasta w Polsce 15.01.2020 00:15

  Dzisiaj kończy się drugi etap Plebiscytu Miast. O dobroczynne nagrody od Grupy Energa, rywalizuje 16 miejscowości - po jednej z każdego województwa. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów, który obecnie zajmuje 6. pozycję.

  Pójdźmy do Betlejem 15.01.2020 09:30

  Rzeszowski Teatr Muzyczny Olimpia zaprasza na koncert polskich kolęd i pastorałek "Pójdźmy do Betlejem".

  Opowieść noworoczna - musical Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej 15.01.2020 10:01

  18 stycznia w auli Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się premiera musicalu „Opowieść noworoczna” na motywach powieści Charles’a Dickensa „Opowieść Wigilijna” pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa dr. h.c. Tadeusza Ferenca.
  Obrazek
  W dniach od 8 do 10 stycznia  2020 roku na zbiorniku  wodnym „Żwirownia” w Rzeszowie odbyły się ćwiczenia  z ratownictwa lodowego. 
  więcej
  Obrazek

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego.  
  więcej
 • "Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na Podkarpaciu

  Podkarpaccy policjanci zatrzymali 26 kierujących, którzy kierowali pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 20 tys. kierowców.

 • Ostrzegamy przed profilami podszywającymi się pod strony komend policji

  Ważne! Żadna z komend miejskich i powiatowych Policji z województwa podkarpackiego nie ma profilu na portalu społecznościowym Facebook. Jedynym oficjalnym fanpage'em jest profil Podkarpacka Policja administrowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Wszystkie inne profile, których nazwa wskazuje, że mają związek z jednostkami Policji z garnizonu podkarpackiego nie są administrowane przez Policję i nie mają związku z działalnością tej instytucji.

 • Kolorowanka „Bezpieczne ferie”

  W ramach edukacji na temat bezpiecznych zachowań oraz w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych - dzielnicowa przeworskiej jednostki sierż. sztab Anna Urbanik opracowała kolorowankę pt. „Dobre rady na zimowe wypady ”. Przed feriami kolorowanka trafiła w ręce najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego.