Bilety na Art Celebration 13.06.2019 11:31

Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie Art Celebration: East West Migration można odebrać w Estradzie Rzeszowskiej.
 • Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. W związku z uroczystościami w rejonie Placu Farnego wystąpią utrudnienia w ruchu

  Jutro na Placu Farnym w Rzeszowie, odbędzie się uroczystość wręczenia Sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Inicjatywę ufundowania sztandaru podjął Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru. W skład komitetu weszli przedstawiciele władz samorządowych z naszego regionu. W związku tym wydarzeniem w czasie uroczystości zamknięty dla ruchu będzie Plac Farny i przyległe ulice. Komendant Miejski Policji w Rzeszowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ceremonii wręczenia sztandaru.

 • "Policjant Ruchu Drogowego 2019"

  Najlepszym "Policjantem Ruchu Drogowego 2019" został sierż. szt. Krzysztof Portas z Referatu Zabezpieczenia Dróg i Autostrad Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. O ten tytuł przez dwa dni walczyło 22 funkcjonariuszy z wydziałów ruchu drogowego, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach.

 • Zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta 14.06.2019 08:22

  W dniach 18 i 19 czerwca 2019 r. przeprowadzony zostanie pierwszy zabieg zwalczania komarów i kleszczy na terenach Gminy Miasto Rzeszów.
 • Śmiertelny wypadek w Dąbrowie Rzeczyckiej

  Policjanci ze Stalowej Woli pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Doszło do niego w miejscowości Dąbrowa Rzeczycka. W wyniku doznanych obrażeń zmarł 65-letni mężczyzna kierujący jednośladem.

 • Kłusował na jeziorze. Był poszukiwany przez sąd

  Policjanci i przedstawiciel Straży Rybackiej podjęli interwencję wobec mężczyzny, który w nielegalny sposób łowił ryby. Dodatkowo okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 31-latek trafił do zakładu karnego.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań kobiety

  Brzozowscy policjanci, wspierani przez strażaków ochotników i lokalnych mieszkańców, prowadzili wczoraj poszukiwania za zaginioną 82-letnią mieszkanką gminy Dydnia. Dzięki 18-latce bardzo szybko odnaleziono w lesie kobietę, która leżała i nie mogła się poruszać o własnych siłach. Starsza pani została przekazana pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

 • Uciekał przed policjantami, bo był pijany

  Jasielscy policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę bmw. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zawrócił i zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Mieszkaniec gminy Skołoszyn, swoją brawurową jazdę zakończył w Trzcinicy. Tam porzucił samochód, a swoją ucieczkę kontynuował pieszo. Był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 • „Rodzina to najcenniejszy skarb” takie piękne przesłanie było hasłem XVIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie. Uczestnicy zajęć plastycznych, prowadzonych przez panią Elę Ficek, postanowili odpowiedzieć...

  czytaj więcej »

  Triathlon Rzeszów 2019 14.06.2019 09:00

  16 czerwca w Rzeszowie odbędzie się Triathlon Rzeszów 2019, stanowiący część cyklu Triada Południa 2019.

  Podkarpacki Festiwal Organowy 2019 14.06.2019 09:44

  Nieprzerwanie już od 28 lat w miesiącach letnich bieżącego roku w Rzeszowie, lecz także w trzech innych miejscowościach Podkarpacia, rozbrzmiewać będzie muzyka organowa, kameralna, oratoryjna i słowo artystyczne.

  Koncert JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA 14.06.2019 10:20

  20 czerwca w Parku Sybiraków na rzeszowskim osiedlu Baranówka odbędzie się koncert JEDNEGO SERCA, JEDNEGO DUCHA.

  Prezydent Rzeszowa finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce 14.06.2019 13:18

  Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.
 • Podsumowanie działań - "SMOG"

  Podkarpaccy policjanci podsumowali wczorajsze działania pod nazwą ,,SMOG". Celem tej ogólnopolskiej akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań skontrolowano 1290 pojazdów.

 • Policyjni wodniacy ćwiczyli na Jeziorze Tarnobrzeskim

  W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim, którzy masowo szukają ochłody nad wodą, policyjni wodniacy, wspólnie z ratownikami WOPR oraz strażakami PSP i strażnikami miejskimi w Tarnobrzegu, doskonalili swoje umiejętności na wodzie. Głównym celem ćwiczeń była współpraca służb.

 • Dzielnicowy w czasie wolnym udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

  Policyjna intuicja nie zawiodła dzielnicowego z komisariatu w Nowym Żmigrodzie, który wykazał się szybką i skuteczną reakcją podczas interwencji, jaką przeprowadził, będąc w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zatrzymał 30-latka, który mimo wypitego alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu i zamierzał odjechać. Kierujący miał blisko 3 promile.

 • Wyłudzili z NFZ ponad 1,5 miliona złotych nienależnych refundacji. 7 osób usłyszało zarzuty

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przerwali proceder wyłudzania refundacji z NFZ, w który zamieszanych było dwoje aptekarzy z powiatu przemyskiego, członkowie ich rodzin oraz lekarz, która wystawiał recepty. 7 osób usłyszało zarzuty, troje z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Kwota wyłudzenia przekroczyła 1,5 miliona złotych.

 • Dźwiękowy Wehikuł w Podziemnej Trasie Turystycznej 11.06.2019 10:09

  W dniach 21 - 23 czerwca 2019 r. w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie (Rynek 26) w godz. 12 - 18 dla słuchaczy będzie dostępny bezpłatnie Dźwiękowy Wehikuł.
 • Tragiczny wypadek w Harcie

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Harcie. Kierujący seatem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 24-letni kierowca, zginął na miejscu.

 • Zabawa i nauka podczas „Rowerowego czerwca z Policją”

  W ubiegłą niedzielę, kilkaset osób uczyło się poprzez zabawę z policjantami bezpiecznych zachowań na drodze. Funkcjonariusze na terenie miasteczka rowerowego kontynuują swoje działania „Rowerowy czerwiec z Policją”. Jest to wspólne przedsięwzięcie Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Urzędu Miasta Rzeszowa i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów.

 • Policjant na urlopie pomógł motocykliście

  Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, będąc na urlopie, pomógł motocykliście, który jadąc przez Wylów, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjanct wezwał na miejsce służby. Okazało się, że 23-letni motocyklista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.