Jutro na Placu Farnym w Rzeszowie, odbędzie się uroczystość wręczenia Sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Inicjatywę ufundowania sztandaru podjął Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru. W skład komitetu weszli przedstawiciele władz samorządowych z naszego regionu. W związku tym wydarzeniem w czasie uroczystości zamknięty dla ruchu będzie Plac Farny i przyległe ulice. Komendant Miejski Policji w Rzeszowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ceremonii wręczenia sztandaru.

Sztandar, będzie wyrazem uznania dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, za wysiłek i osiągnięcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwo mieszkańcom Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Inicjatywa ufundowania sztandaru wyszła od Społecznego Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Komitet utworzyli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i gminnych z miasta i powiatu rzeszowskiego. Nieprzypadkowo wybrano również datę nadania sztandaru, w roku w którym obchodzona jest 100. rocznica powstania Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej.

Uroczystość rozpocznie się na Placu Farnym o godz. 15 i będzie przebiegać według poniższego scenariusza:

  • złożenie meldunku o rozpoczęciu uroczystości;
  • podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego;
  • wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie;
  • ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie;
  • wystąpienia zaproszonych gości
  • defilada kompanii honorowej.

Uroczystości poprzedzi Msza Św. w Kościele Farnym, odprawiona w intencji policjantów i pracowników Policji.

O godzinie 16, w Białym Ogrodzie przy Placu Farnym, rozpocznie się piknik i pokaz sprzętu policyjnego.

Komendant Miejski Policji w Rzeszowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ceremonii wręczenia sztandaru.

W związku z uroczystością w niedzielę 16 czerwca od godz. 12.00 do 17.30 zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).