W miniony weekend w Zblewie (woj. pomorskie) odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w dyscyplinie fitness gimnastyczny Federacji WBBF. Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Grzegorza Bielca, zawodnicy sekcji Fit Kids Academy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zdobyli 4 złote i 1 srebrny medal.

Tradycyjnie nie zawiódł aktualny Mistrz Europy Leon Radke oraz trio fitness aktualnych Mistrzyń Polski w składzie Julia Sycz, Magdalena Ziaja i Zuzanna Jurasz, które stanęły na najwyższym podium. Kolejne dwa złota dorzucili – debiutujący w imprezie tej rangi – Amelia Traciak (była skoczkini do wody) oraz duet Ewa Żukowska i Maja Bieniek, które po zakończeniu kariery akrobatycznej z powodzeniem odnalazły się w fitnessie gimnastycznym. Srebro wywalczyła Julia Sycz - aktualna Mistrzyni Europy, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, podwójna Mistrzyni Polski w kategorii (solo oraz w trio), której nieco uproszczony układ zapewnił drugie miejsce na podium - najtrudniejszej i najbardziej obleganej kat do lat 13.

Drużynowo sekcja FIT KIDS ACADEMY - TG „Sokół” UR uplasowała się na wysokim III miejscu. Najbardziej jednak cieszy fakt, uzyskania przez rzeszowian 10 kwalifikacji na Mistrzostwa Świata 16.11.2019 Federacji WBBF w Kownie, wśród których znaleźli się również pauzujący w Pucharze Polski zawodnicy, którzy zapewnili sobie start w Mistrzostwach Świata złotymi medalami Mistrzostw Europy.

Skład kadry narodowej FIT KIDS ACADEMY TG „SOKÓŁ” Uniwersytetu Rzeszowskiego przedstawia się następująco: Leon Radke, Magdalena Ziaja, Julia Sycz, Zuzanna Jurasz, Maja Bieniek, Ewa Żukowska, Anastazja Bielec, Kinga Ożóg, Amelia Palac, Amelia Traciak.