Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Od wczoraj nieprzejezdna jest ulica Metzgera w Jaśle stanowiąca część drogi krajowej nr 28. Utrudnienia te wynikają z zagrożenia zawalenia się jednego z bloków, usytuowanych przy tej ulicy. W związku z tym podjęto decyzję o zablokowaniu drogi i wyznaczeniu objazdów.

Policjanci z jasielskiej komendy interweniowali wczoraj w jednym z bloków przy ulicy Metzgera w Jaśle, gdzie zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili o nieprawidłowościach podczas prac remontowych w pomieszczeniach części parterowej bloku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas prac remontowych doszło do naruszenia elementów konstrukcyjnych budynku, co może grozić jego zawaleniem. 

W związku z występującym zagrożeniem, mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. Ulica Metzgera (część drogi krajowej nr 28) została zablokowana dla ruchu kołowego i pieszego na odcinku od skrzyżowania z ul. 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Kościuszki. 

W celu ominięcia wyłączonego z ruchu odcinka drogi krajowej Nr 28 (ul. Metzgera), kierujący pojazdami jadąc od strony Gorlic powinni kierować się na ulicę Wojska Polskiego, a następnie na drogę wojewódzką nr 992. Natomiast pojazdy jadące w kierunku Gorlic powinny kierować się na łącznik KG2 (DW 992),  łączący drogę krajową Nr 73 z drogą krajową nr 28. Pojazdy osobowe mogą także przejeżdzać przez centrum miasta ulicą 3 Maja i ul. Kazimierza Wielkiego. 

Policjanci zabezpieczają teren w rejonie bloku przy ulicy Metzgera i kierują ruchem. 

Wyłączony z ruchu odcinek DK-28 będzie nieprzejezdny do momentu usunięcia zagrożenia. 

pw