Osuszanie budynków metodą kondensacyjną

Osuszanie kondensacyjne stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach, które są zawilgocone lub mokre. Najczęściej przyczyną takiego stanu jest zalanie przez sąsiadów, w wyniku nadmiernych opadów deszczu lub śniegu lub wycieku z orurowania centralnego ogrzewania lub instalacji hydraulicznej.
Poza tym osuszanie budynków metodą kondensacyjną stosowane jest także w tych budynkach, gdzie niewłaściwie wykonana izolacja pozioma powoduje gromadzenie się wilgoci w pomieszczeniach. Wówczas osuszanie kondensacyjne przeprowadza się dopiero po naprawie usterek i poprawieniu wspomnianej izolacji.
Osuszanie budynków kondensacyjne to sprawdzona metoda również w innym przypadku gdy popełnione zostały błędy podczas wykonywania izolacji termicznej danego budynku. Wtedy fachowcy muszą najpierw zlokalizować mostki cieplne, używając do tego celu kamer termowizyjnych, a następnie poprawić cieplną izolację budynku. Dopiero po tych czynnościach możliwe jest osuszanie budynków urządzeniami kondensacyjnymi, aby pozbyć się uporczywej wilgoci w murach.
Z kolei innym przypadkiem zastosowania tej metody osuszania jest sytuacja, w której trzeba szybko osuszyć świeży tynk albo wylewkę podczas budowy lub remontu danego pomieszczenia. To osuszanie budynków znacznie przyspiesza proces budowy i pozwala ekipie fachowców przejść do kolejnych zaplanowanych etapów prac bez dłuższych kosztownych przestojów. Jest to zbawienne zwłaszcza wtedy, gdy realizacja całej inwestycji z jakichś powodów i tak jest już mocno opóźniona.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski