Zimowa wyprawka - jak ubrać chłopca zimą?

3 min czytania
Zimowa wyprawka - jak ubrać chłopca zimą?

Zimowa wyprawka - jak ubrać chłopca zimą?

Zimowe szaleństwa to nie tylko dobra zabawa, ale też choroby, które czają się tuż za rogiem. Jak ubrać dziecko, żeby uniknąć przeziębienia?

Ubieranie na cebulkę — tak czy nie?

Najbezpieczniej ubierać dziecko warstwami tak, żeby w razie konieczności móc zdjąć jakąś część odzieży, a tym samym nie doprowadzać do przegrzania. Dzieciaki na zewnątrz przeważnie biegają — tym bardziej na śniegu. Bitwy na śnieżki potrafią skutecznie rozgrzać nawet największych zmarzluchów. Z kolei podczas jazdy na sankach, dziecko siedzi nieruchomo, więc naturalnie będzie odczuwał większy chłód. Wybierając ubrania dla chłopca, zdecyduj się na kilka warstw odzieży. Koszulka bokserka to idealna baza do ubierania dziecka, jest cienka, doskonale przywiera do ciała, a jednocześnie zabezpiecza miejsca szczególnie wrażliwe na zimno — nerki.

Wygodne spodnie dresowe nie będą krępować dziecku ruchów i umożliwią swobodną zabawę, s****podnie ogrodniczki z kolei dodatkowo nie będą zsuwać się z bioder. Wybierz tę opcję, która bardziej odpowiada Twojemu maluchowi. Na koszulkę załóż ciepłą bluzę dresową jednolitą albo bluzę na zamek , którą wygodniej będzie dziecku zdjąć. Na stopy warto założyć podwójne skarpetki , szczególnie w przypadku większego mrozu.

Zapraszamy do naszego sklepu: https://mybasic.pl/143-chlopiec

Na taki podkład załóż jednolity kombinezon wykonany z wodoodpornego materiału. W przypadku starszych dzieci świetnie sprawdzą się także spodnie narciarskie na szelki w połączeniu z ciepłą kurtką. Buty powinny być ciepłe z antypoślizgowym spodem. Wysokość za kostkę uniemożliwi wpadanie śniegu do środka. Ciepła czapka dwustronna powinna zakrywać nie tylko głowę i uszy, ale także całe czoło — zatoki są wyjątkowo wrażliwe na długotrwałe przebywanie na zimnym powietrzu. Golfik z wełny Merino dziecięcy to w rzeczywistości komin, który dodatkowo zakrywa część klatki piersiowej i pleców. Golf doskonale przylega do ciała, zabezpieczając dziecko przed nieprzyjemnym chłodem wpadającym za kołnierz”.

Najszybciej marzną zawsze ręce, wybierz ciepłe, nieprzemakalne rękawiczki. Na dłuższy spacer warto mieć ze sobą dwie pary i wymieniać w razie potrzeby.

Z jakich materiałów powinny być ubrania?

Kompletując zimową wyprawkę, zadbaj o to, żeby rzeczy, które mają kontakt ze skórą dziecka, były wykonane z materiałów naturalnych. Bielizna, koszulka, bluza, spodnie, czapka, komin i skarpetki powinny być bawełniane lub wełniane. Syntetyczne materiały uniemożliwiają swobodny przepływ powietrza, skóra nie będzie oddychać, a dziecko zacznie się pocić. Nie jest to wskazane podczas zimowych spacerów — szybciej może dojść do przeziębienia. Najcieplejsza jest wełna Merino. Kombinezon i rękawiczki powinny być z wodoodpornego materiału, więc tu mieszanka syntetyki jest nieunikniona. Jako że kombinezon nie ma bezpośredniej styczności ze skórą, nie jest to wielkim przeciwwskazaniem.

Ubierając dziecko na zimowy spacer, zawsze zwracaj uwagę na temperaturę, jaka panuje za oknem. Zastanów się, co będziecie robić i pamiętaj, że warto najpierw wybrać spokojną aktywność (sanki), a dopiero później rozgrzewać się w biegach i śnieżkowych bitwach.

Autor: Materiał partnera

faktyrzeszow_kf