Trawa w rolce - jak odpowiednio przygotować grunt?

2 min czytania
Trawa w rolce - jak odpowiednio przygotować grunt?

Trawa w rolce - jak odpowiednio przygotować grunt?

Jeśli chcemy, aby nasza trwa w rolce wyglądała i sprawowała się bez zarzutu w pierwszej kolejności należy wykonać czynność przygotowania gruntu, która jest całkowicie identyczna jak w przypadku siewu tradycyjnego bowiem przekopujemy całą powierzchnię. Pomagają nam w tym przypadku odpowiednie narzędzia ogrodowe. Ostrożnie, osiągamy głębokość około 15 centymetrów, aby przewrócić wszystkie grudy ziemi. Za pomocą tej procedury napowietrzamy glebę, ułatwiając dopływ tlenu. Pod koniec tej fazy usuwamy wszystkie grudki trawy pozostawione na ziemi, aby ograniczyć jej odrastanie. Celem jest tu jak największe ograniczenie odrastania innych gatunków traw niż trawa w rolce , dlatego też warto wykonać odpowiednie odchwaszczanie by uniknąć dodatkowych prac w przyszłości. https://multigrass.pl/trawa/

Teraz przejdźmy do nawożenia gleby, na której chcemy położyć trawę w rolce. W tym przypadku lepiej zastosować nawozy o powolnym działaniu, które będą towarzyszyć wzrostowi płaszcza przez około 3 miesiące w porównaniu do obornika, który zamiast tego ma szybsze uwalnianie.

Dochodzimy wtedy do najważniejszej fazy przygotowawczej pod trawę w rolce, a mianowicie wyrównywanie gruntu poprzez usuwanie kamieni. Niezbędne jest w tym celu bardzo dokładne wyrównanie podłoża. Usuwamy wszystkie dziury i zagłębienia.

Gleby trawiaste preferują podłoża piaszczyste, ponieważ pozwalają one korzeniom pozostać wilgotne bez recyrkulacji wody. Ten rodzaj podłoża jest bardzo powszechny. Jeśli chodzi o kamienie, równie ważne jest ich usunięcie, ponieważ trawa w rolce, jak można sobie wyobrazić, nie zapuszcza korzeni.

Powierzchnię obficie podlewamy (30 minut), aby przygotować grunt pod rozwałkowanie trawy w rolce. Po zakończeniu wszystkich tych etapów można położyć różne rolki na ziemi, uważając, aby nie zmiażdżyć ich podczas transportu.

Trawa w rolce prace wykończeniowe

Rolki należy przetransportować i ponownie wszczepić w ciągu maksymalnie 48 godzin, co w okresie letnim skraca się do 24 godzin, kiedy upał staje się silniejszy. Zwoje są strukturami złożonymi z samej ziemi i trawy; nie ma innych elementów, takich jak siatki, tworzywa sztuczne lub inne, które łączą je; to same korzenie roślin pozwalają, aby wszystko pozostało spójne.

Zaraz po aplikacji należy obficie zwilżyć powierzchnię, aby ograniczyć stres korzeni i rzeczywiście ułatwić ich ukorzenienie. Po około 3,5 dniach trawnik staje się stopniowo gotowy do chodzenia. Okres ten zależy w dużej mierze od warunków klimatycznych; im suchszy klimat, tym mniej stresu powinna przynosić trawa w rolce.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktyrzeszow_kf