Wyjątkowym wyróżnieniem dla policjantów są słowa uznania od osób, którym mogli pomóc. Takie podziękowania dla niżańskich funkcjonariuszy wpłynęły od rodziny mieszkańca powiatu łańcuckiego, który zgubił się w lesie. Dzięki zaangażowaniu policjantów, 56-latek wrócił szczęśliwie do domu.

Na ręce nadkomisarza Dariusza Szybiaka Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, drogą mailową, wpłynęły podziękowania dla policjantów, którzy poszukiwali zaginionego 56-latka. Mężczyzna wyszedł rano z domu do lasu na grzybobranie i do późnych godzin nie wracał, nie było z nim także kontaktu, gdyż nie miał przy sobie telefonu. Do poszukiwań skierowani zostali  funkcjonariusze z niżańskiej komendy, w tym przewodnik z psem służbowym "Lakmusem". Po niespełna dwóch godzinach policjanci zauważyli mężczyznę w pobliżu lasu w gminie Potok Górny. Cały i zdrowy został przekazany pod opiekę najbliższych. 

Rodzina mężczyzny doceniła zaangażowanie funkcjonariuszy, a swoją wdzięczność za profesjonalne wykonanie obowiązków służbowych, wyraziła w podziękowaniach przesłanych drogą elektroniczną.
 
Podziękowania od osób, które otrzymały od policjantów pomoc, daje funkcjonariuszom jeszcze większą motywację w codziennej służbie na rzecz społeczeństwa.