Konkurs w ramach Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej – zgłoszenia otwarte
Uwaga miłośnicy bluesa! Najbardziej oczekiwany festiwal roku już na horyzoncie. Nie przegap szansy, by zaistnieć na scenie muzycznej!
  • Nadchodzi kolejna, czwarta edycja wyjątkowego Festiwalu Polskiej Twórczości Bluesowej.
  • Zgłoszenia otwarte dla amatorów bez kontraktów płytowych.
  • Do wygrania atrakcyjne nagrody i możliwość wystąpienia na znanej scenie.
  • Finał uświetni koncert zespołu Nie-Bo – projektu muzycznego rodziny Lubery.

Miłośnicy bluesa już po raz czwarty będą mieli okazję podziwiać talenty na jednym z najważniejszych festiwali poświęconych tej muzyce w Polsce – „Ziemia Dzieciństwa”. To nie tylko święto muzyki, ale i szansa dla amatorów na pokazanie swojego talentu. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego 2024 r., a więc czasu jest niewiele, by dołączyć do grona 12 wybranych, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję wystąpić przed publicznością.

Konkurs adresowany jest do tych, którzy kochają muzykę, ale nie mieli jeszcze okazji wydać własnej płyty ani podpisać kontraktu z wytwórnią. Jest to wyjątkowa szansa, aby zaprezentować swoje umiejętności szerokiemu gronu odbiorców i zdobyć cenne doświadczenie scenicznego. Wartość nagród przygotowanych przez organizatorów może stanowić dodatkową motywację do wzięcia udziału w konkursie.

Finał festiwalu upamiętniający wigilię śmierci Tadeusza Nalepy, legendy polskiego bluesa, będzie nie tylko okazją do konfrontacji muzycznych talentów, ale również do uczczenia pamięci wybitnego artysty. Na zakończenie festiwalu wystąpi zespół Nie-Bo, tworzący pod kierunkiem Roberta i Żanety Lubery, co jest zapowiedzią niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Każdy, kto czuje bluesa w sercu i chciałby podzielić się swoją pasją z innymi, powinien rozważyć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Więcej informacji o festiwalu i szczegółach dotyczących zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.


Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie