W niedzielę, 8 kwietnia biegacze 11. Półmaratonu Rzeszowskiego zainaugurowali w stolicy Podkarpacia nowy sezon biegowy. Start i meta znajdowały się na al. Kopisto obok Millenium Hall a trasa prowadziła ulicami centrum Rzeszowa oraz przez malownicze tereny wzdłuż Wisłoka.

Półmaraton ukończyło ponad 1500 biegaczy, a pośród nich najszybszy okazał się zawodnik z Kenii, który przybiegł na metę w czasie nieco ponad 1 godz. i 6 min. Za zwycięstwo w rzeszowskiej imprezie otrzymał w nagrodę w wysokości 2 tys. zł. Drugie miejsce zajął jego rodak a trzecie - najlepszy z Polaków, Paweł Ochał, który osiągnął czas 1 godz. 8 min 38 s. Wśród kobiet najlepsza była biegaczka z Węgier, która w ogólnej klasyfikacji zajęła 8 miejsce.

Najlepszym rzeszowianinem okazał się Paweł Paśko, który z czasem 1 godz. 22 min 53 s zajął 29. miejsce.