UM Rzeszów: Najszybciej rozwijający się klaster lotniczy na świecie

1 min czytania

Ukazujący się w Wielkiej Brytanii, branżowy tygodnik poświęcony lotnictwu Flight International opublikował artykuł o Dolinie Lotniczej, w którym napisał, że DL to najszybciej rozwijający się klaster lotniczy na świecie. Wydanie z materiałem poświęconym DL ukazało się w trakcie Targów Lotniczych w Singapurze, jednego z najważniejszych wydarzeń lotniczych roku.

Autor przypomniał, jak rozwijała się Dolina Lotnicza, jak zdobywała inwestorów, pieniądze i jak dzięki niej zmieniał się region. Chwali nowy terminal lotniczy i opisuje tereny wokół lotniska, gdzie na dawnych polach uprawnych stoją nowoczesne fabryki, centrum konferencyjne i inkubator przedsiębiorczości, oferujący wynajem powierzchni biurowych i hal produkcyjnych start-upom lotniczym i technologicznym. Funkcjonujący tam klaster zatrudnia około 25 tys. pracowników, co stanowi 90 proc. zatrudnionych w polskim przemyśle lotniczym. Choć poziom zatrudnienia nadal jest niższy niż na początku lat 90., to praca jest lepiej płatna i wymaga wyższych kwalifikacji pracowników.

Autor chwali także Rzeszów i region, które w znacznej mierze dzięki wysiłkom Doliny Lotniczej rozkwitają.

Urząd Miasta Rzeszowa, rzeszow.pl/, rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/16772,najszybciej-rozwijajacy-sie-klaster-lotniczy-na-swiecie.html

Autor: krystian