Blisko 1200 uczniów z podkarpackich szkół, studentów i mieszkańców Rzeszowa wzięło udział w VI Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wydarzenie po raz kolejny zorganizowała WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przy współpracy służb mundurowych - w tym Policji oraz organizacji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Podczas VI Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które w tym roku Święto odbyło się pod hasłem „Leopold Lis-Kula - młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku”, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zaprezentowała specjalistyczne wyposażenie Pododdziału Kontrterrorystycznego i Oddziału Prewencji. W kampusie WSPiA pojawił się patrol policji konnej oraz jedyny w Europie policyjny motocykl Harley Davidson.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie patronatem honorowym objął turniej sportowy, który oparty był o koncepcję egzaminów wstępnych do Policji. Uczestnicy turnieju, zorganizowanego przez studentów należących do Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego „PRO SECURITAS”, walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Zmagali się z torem przeszkód, testem wiedzy o Policji i podstawach bezpieczeństwa oraz rywalizowali na strzelnicy elektronicznej. Puchar wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  • Rozpoczęcie VI Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSPiA
    Zdjęcia - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Pokazowe zatrzymanie przez funkcjonariuszy Pododdziału Kontrterrorystycznego
  • Policjanci na koniach
  • Policyjne stoisko Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie
  • Pokaz ataku psa służbowego
  • Wręczenie pucharu przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie