33 psy podkarpackiej Policji zaliczyły egzamin i pozostały w służbie

Podczas trzydniowego sprawdzianu psy policyjne pokonywały przeszkody, tropiły ślady i wyszukiwały zapachy mieszanki pirotechnicznej. Instruktor z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach ocenił ich przygotowanie do dalszej służby.
- Egzamin w Sułkowicach potwierdził sprawność psów
- Psy służą w komendach i wspierają różne działania
Egzamin w Sułkowicach potwierdził sprawność psów
Od poniedziałku do środy czworonogi i ich przewodnicy przeszli serię prób. Egzamin prowadził instruktor z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Oceniano m.in. posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, tropienie śladu ludzkiego, pościg bez kagańca i obronę przewodnika oraz wyszukiwanie zapachów mieszanin pirotechnicznych w pomieszczeniach, pojazdach i bagażach. Wszystkie psy pozytywnie zaliczyły atestację. Pozytywne wyniki dopuszczają psy do służby przez okres od roku do dwóch lat.
Psy służą w komendach i wspierają różne działania
W podkarpackiej Policji służbę pełni 33 psy. Większość to psy patrolowo-tropiące, pozostałe są przeszkolone do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych oraz do tropienia. Wśród czworonogów dominują owczarki niemieckie, belgijskie i holenderskie. Psy razem z przewodnikami służą w komendach miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego. Wykorzystywane są w patrolach, poszukiwaniach osób zaginionych, zabezpieczaniu imprez masowych, tropieniu śladów na miejscach zdarzeń oraz w działaniach prewencyjnych.
na podstawie: KWP Rzeszów.
Ostatnie Artykuły

Tusk w Watykanie z nietypowym prezentem. Papież przyjął zaproszenie do Polski

Tusk i Meloni stawiają na nowy etap. W tle Ukraina, granice i pieniądze

Na rzeszowskim Rynku będą rowery i badania. Wieczór zamknie Natalia Nykiel

AI dostanie lżejsze zasady, ale obowiązek oznaczania treści wejdzie szybko

Dromader runął nad pożarem lasu - pilot zginął, ogień objął 300 hektarów

W Rzeszowie padła salwa honorowa - tak uczczono 81. rocznicę końca wojny

Poranny blitz na Podkarpaciu - 22 kierowców po alkoholu w kilka godzin

Pożar domu w Krośnie - policjanci ograniczyli ogień przed strażakami

Rzeszowska kranówka w centrum spotkania z mieszkańcami Śródmieścia

Pokolenie Z na rynku pracy. W Rzeszowie padły trudne pytania o start młodych

16-latek uciekł po kolizji - policja ustaliła, że jechał bez prawa jazdy

Groźby, nóż i ucieczka. 34-latek z hotelu trafił do tymczasowego aresztu

Świadek zadzwonił na 112 - BMW zatrzymane z blisko 4 promilami

