Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Od niedzieli rzeszowscy policjanci poszukiwali dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o rozbój i usiłowanie rozboju. Napastnicy, dwukrotnie bezskutecznie, próbowali odebrać samochód ich właścicielom. Za trzecim razem, grożąc kierowcy, skradli mu bmw. Auto porzucili na osiedlu Przybyszówka i uciekli. W środę policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzanych mężczyzn. Wczoraj zatrzymali drugiego z podejrzewanych.

 
W niedzielę wieczorem, na ul. Ofiar Katynia w Rzeszowie, na parkingu, dwóch młodych mężczyzn zaatakowało kobietę. Jeden z napastników kilkakrotnie uderzył ją, a następnie przytrzymywał udaremniając jej ucieczkę. Zażądał oddania kluczyków do jej toyoty yaris. Napastnicy spłoszeni przez przypadkowego świadka, wsiedli do taksówki. Kazali się zawieźć na ul. Karkonoską. Tam, pod pozorem załatwienia potrzeby fizjologicznej, polecili kierowcy skręcić w drogę gruntową i zatrzymać auto. Wtedy zaatakowali taksówkarza, próbując ukraść jego skodę. Jeden z nich kilkukrotnie uderzył taksówkarza pięścią w twarz. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu, napastnicy przewrócił go na ziemię i dalej bili i kopali. Również w tym przypadku chcieli ukraść samochód, jednak nie udało im się uruchomić auta.  
 
Ponownie spłoszeni przez przypadkowego świadka, uciekli polną drogą, w kierunku Rzeszowa. Po drodze zauważyli stojące na poboczu bmw. W samochodzie były dwie osoby, mężczyzna i kobieta. Podejrzani zmusili ich do opuszczenia auta, którym następnie odjechali. Jadąc skradzionym bmw, zderzyli się z taksówką, którą chcieli ukraść chwilę wcześniej, a na ul. Broniewskiego uderzyli w zaparkowane na parkingu auto. Ścigani już przez policjantów, porzucili skradziony pojazd w rejonie ulicy Świdrówka i uciekli. 
 
Ponieważ mężczyzn nie udało się zatrzymać bezpośrednio po zdarzeniu, ustaleniem ich tożsamości i zatrzymaniem zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Natomiast funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalali szczegółowe okoliczności zdarzenia i zbierali materiał dowodowy. W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 
 
Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali podejrzewanych mężczyzn. W środę zatrzymali pierwszego z nich, 17-letniego mieszkańca Rzeszowa. W czwartek został doprowadzony do prokuratury. Prokurator przesłuchał go i przedstawił mu trzy zarzuty usiłowania rozboju. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o areszt. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.
 
W czwartek po południu policjanci zatrzymali drugiego podejrzewanego mężczyznę. To 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. Dzisiaj rano został doprowadzony do prokuratury, gdzie prowadzący śledztwo prokurator, przesłuchał go i przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju oraz dodatkowo zarzut niezatrzymania się do kontroli. I w tym przypadku prokurator skierował wniosek do sądu o areszt.
Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.