Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Policjanci postanowili umilić czas dzieciom przebywającym w domowej kwarantannie. Specjalnie dla najmłodszych przyłączyli się do wspólnej akcji Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ustrzyckiego Domu Kultury pod nazwą "Witajcie w krainie baśni".

W obecnym czasie, kiedy borykamy się z licznymi ograniczeniami i zakazami, Powiatowa i Miejska Bilblioteka Publiczna im. Eugeniusza Wanieka oraz Ustrzycki Dom Kultury znalazły doskonały sposób na odskocznię od codziennych problemów poprzez czytanie bajek dzieciom. Do akcji "Witajcie w krainie baśni" chętnie włączyli się policjanci - dzielnicowy i profilaktyk, którzy czytali baśnie "Jaś i Małgosia" oraz "Śpiąca Królewna".

Z uwagi na trwającą pandemię, wiele działań profilaktycznych będzie funkcjonowało za pomocą sieci internetowej. W związku z tym powstał krótki materiał filmowy, który cyklicznie, co tydzień, będzie emitowany na stronie YouTube Ustrzyckiego Domu Kultury, jak również na portalu społecznościowym Facebook biblioteki i domu kultury. Pierwsza emisja rozpocznie się 26 stycznia br.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali także przedstawiciele instytucji i służb z terenu Ustrzyk Dolnych. Czas pandemii jest trudny, większość z nas jest już zmęczona i nerwowa, to również może wpływać na nasze pociechy. Z pewnością przyda im się taka odskocznia.