Policja Rzeszów: Policjant odznaczony orderem Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie”
W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń. Asp. szt. Roland Florek, dzielnicowy z komisariatu w Pruchniku, został odznaczony medalem Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa” za zasługi na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego i działalność dla RCKiK w Rzeszowie.
W poniedziałek, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy uhonorowano najbardziej zaangażowanych w ideę krwiodawstwa. Propagowanie tego dnia ma za zadnie zwiększyć świadomość społeczeństwa, jak bezcenne jest oddawanie krwi i zachęcić innych do dzielenia się tym bezcennym darem.
Wśród wyróżnionych osób znalazł się funkcjonariusz z komisariatu w Pruchniku. Dzielnicowy asp. szt. Roland Florek został odznaczony medalem Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Odznaczenie to jest wręczane osobom, które nie tylko są dawcami ale też czynnie zachęcają innych do takiej pomocy organizując kolejne akcje.
Asp. szt. Roland Florek od 15 lat służy w Policji. Z Honorowym Krwiodawstwem związany jest od 17 lat. Oddał już ponad 39 litrów tego najcenniejszego daru życia. W 2007 r., 2009 r. i w 2012. r., otrzymał odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. W 2015 r. został wyróżniony Odznaką honorową PCK IV stopnia”, a w 2016 r. odebrał odznakę Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
- Fot. KPP Jarosław
- Fot. KPP Jarosław
- Fot. KPP Jarosław
Policja Podkarpacka, podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-jaroslaw/wydarzenia/104331,Policjant-odznaczony-orderem-Zasluzony-dla-Regionalnego-Centrum-Krwiodawstwa-i-K.html
Autor: krystian