Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierujący dostawczym peugeotem w Moderówce. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

W sobotę około godz. 16, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Moderówka doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca dostawczego peugeota, wsiadając do zaparkowanego pojazdu, chwiał się na nogach, a po uruchomieniu silnika, miał wyraźne problemy z wykonaniem podstawowych manewrów parkingowych.

Nietypowa sytuacja zwróciła uwagę znajdującego się na parkingu mężczyzny, który po podejściu do manewrującego pojazdu zorientował się, że kierujący może być nietrzeźwy. Świadek natychmiast wyciągnął kluczyk ze stacyjki peugeota, skutecznie uniemożliwiając kierowcy próbę opuszczenia przysklepowego parkingu.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 65-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 2 lata więzienia.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.