Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący audi, który wjechał do przydrożnego rowu. 42-latek zdołał wydostać się z uszkodzonego pojazdu i przed dotarciem na miejsce służb, uciekł. Mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z prywatnych posesji. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz.19, w miejscowości Jaszczew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Po wydostaniu się z wnętrza uszkodzonego samochodu, kierowca uciekł. Na miejscu pozostał podróżujący z nim pasażer, który na skutek zaistniałej kolizji, nie odniósł obrażeń.

Policjanci ustalili, że kierowca ukrył się na terenie jednej z prywatnych posesji w Jaszczwi. Chwilę później, funkcjonariusze zatrzymali 42-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2 promile alkoholu w jego organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

42-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu, zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy.