Rzeszowska flota radiowozów powiększyła się o nowy pojazd. Jest nim Kia Sportage, która wyróżnia się na tle pozostałych radiowozów z nowym oznakowaniem. Na co dzień, będzie używana przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzebownisku.

Radiowóz został przekazany do służby w drugiej połowie grudnia. Nowoczesny samochód Kia Sportage - to turbodoładowany SUV o mocy 132 KM. Zakup auta został sfinansowany z połączonych środków pochodzących od Wójta Gminy Trzebownisko Lesława Kuźniara oraz z Komendy Głównej Policji. Radiowóz będzie wykorzystywany do służby przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Trzebownisku.

Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Mł. insp. Wacław Sudoł zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, podziękował za wsparcie w zakupie samochodu oraz za dotychczasową współpracę i wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych przez komendę miejską, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w powiecie rzeszowskim.