KWP Rzeszów: Stracił prawo jazdy, ponieważ przewoził zbyt wielu pasażerów
W Nowym Żmigrodzie uliczny wyścig z zaskakującym finałem: Kierowca mercedesa z Mołdawii przekroczył limit pasażerów i prędkości - konsekwencje były natychmiastowe.
  • Kierowca z Mołdawii przewoził o 5 osób więcej, niż pozwala na to dowód rejestracyjny.
  • Przekroczenie prędkości o 32 km/h na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie stało się początkiem kłopotów dla kierowcy.
  • Wysokie mandaty i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące to konsekwencje naruszenia przepisów.
  • Art. 135 i art. 135a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym podkreślają powagę przewożenia zbyt wielu osób.

Policjanci z grupy „SPEED” w Nowym Żmigrodzie mieli pełne ręce roboty w miniony piątek. Niecodzienną sytuację wywołał kierowca mercedesa, którego prędkość znacznie przekraczała dozwolone normy. Ale to dopiero początek jego problemów.

Oprócz nadmiernej prędkości, funkcjonariusze odkryli, że samochód był przeładowany pasażerami. W aucie liczącym się na 8 miejsc, jechało aż 13 osób, wszystkie pochodzące z Mołdawii. Taki nadmiar pasażerów to nie tylko wykroczenie, ale i poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Skutki tego nadużycia okazały się surowe dla kierowcy. Dwukrotne naruszenie przepisów drogowych skutkowało nałożeniem na niego wysokiej kary finansowej w wysokości 2300 zł oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, pięciu pasażerów, którzy zaniedbali korzystanie z pasów bezpieczeństwa, również otrzymało mandaty w wysokości 100 zł każdy.

Przypadek ten służy jako przestroga i przypomnienie od policji o konsekwencjach niedotrzymywania przepisów drogowych. Zgodnie z art. 135 i art. 135a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym, policjanci mają prawo zatrzymać prawo jazdy w przypadku ujawnienia czynów naruszających bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym przewożenia większej liczby osób, niż dopuszcza to licencja pojazdu.


Opierając się na: KWP Rzeszów