• TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne

  Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Truck&Bus, prowadzone dzisiaj przez policjantów w całej Polsce, mają na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

 • Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów

  Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.

 • Zachęcamy do głosowania na sierż. szt. Agnieszkę Drozd

  Przypominamy o plebiscycie „Osobowość Roku 2018”, w którym dzielnicowa z brzozowskiej komendy uzyskała nominację. Głosować można jeszcze tylko kilka dni. Dlatego zachęcamy do oddania swojego głosu na sierż. szt. Agnieszkę Drozd.

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” z przemyską policją

  Przez okres ferii zimowych w ramach akcji pn. „Bezpieczne Ferie 2019” przemyscy policjanci - narciarze edukują młodych amatorów białego szaleństwa. Głównym zadaniem funkcjonariuszy podczas codziennej służby jest czuwanie nad bezpieczeństwem miłośników jazdy na nartach i na snowboardzie. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci wręczają foldery informacyjne z dekalogiem przygotowanym przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS).

 • Kamery trafiły na mundury rzeszowskich policjantów

  100 osobistych kamer nasobnych trafiło do policjantów z Rzeszowa. Od poniedziałku służbę na terenie powiatu rzeszowskiego pełnią wyposażeni w nie policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego. Kamery będą wykorzystywane również przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie jest pierwszą jednostką garnizonu podkarpackiego wyposażoną w urządzenia audio-wizualne.

 • Krośnieńska policjantka w mundurowej reprezentacji kraju

  Krośnieńska policjantka otrzymała powołanie do reprezentacji polskiej Policji, z którą wywalczyła I miejsce w międzynarodowym turnieju piłkarskim. W zawodach wzięło udział około 1400 mundurowych sportowców z kilkunastu krajów świata.

 • Uczciwy znalazca przekazał portfel właścicielowi

  Do przeworskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który poinformował o zgubieniu portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. W trakcie przyjmowania zgłoszenia do komendy przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że na ul. Lwowskiej w Przeworsku znalazł portfel i chciał go przekazać policjantom, by odnaleźli jego właściciela.

 • "Truck i Bus" - podsumowanie działań

  Wczoraj na Podkarpaciu policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Truck & Bus". Równocześnie takie działania prowadzone były w całej Polsce. Wzięło w nich udział ponad 270 mundurowych, którzy skontrolowali blisko 1700 tys. pojazdów.

 • Obrazek
  W ramach kampani kręci mnie bezpieczeństwo rzeszowscy strażacy odwiedzili przedszkole Pałacyk Malucha. Podczas spotkania przybliżona dzieciom została praca strażaka, przypomniano numery alarmowe oraz zaprezentowano podstawowy sprzęt strażaka.  
 • Lód załamał się pod wędkarzem

  Kilkanaście minut w lodowatej wodzie spędził wędkarz po tym, jak załamał się pod nim lód. Na szczęście wołanie mężczyzny o pomoc usłyszeli pracownicy żwirowni, którzy powiadomili o zdarzeniu służby ratunkowe.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

  W czasie ferii zimowych jednym z priorytetów służb powiatu bieszczadzkiego jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom i mieszkańcom. Dlatego policjanci i strażacy wspólnie przeprowadzili działania na ustrzyckim stoku narciarskim, zgodnie z założeniami kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

 • "Prędkość" - podsumowanie działań

  Nadmierna prędkość, to niestety ciągle główna przyczyna najpoważniejszych wypadków drogowych. W sobotę i w niedzielę podkarpaccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne "Prędkość". Podczas trwania dwudniowej akcji ujawnili ponad tysiąc przypadków przekroczeń prędkości.

 • Audyt w ramach współpracy transgranicznej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbył się ROM Mission – bieżący audyt monitorujący Program Współpracy Transgranicznej POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA 2014-2020. Audytorem jest Ginka Kapitanova – Międzynarodowy Koordynator – Kierownik Zespołu GFA Consulting Group.

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Chyrowej

  Krośnieńscy policjanci spotkali się z miłośnikami białego szaleństwa na stoku w Chyrowej. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" funkcjonariusze promowali dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Włączyli się również z organizację konkursu plastycznego „Stok nie dla bałwanów”.

 • Odpowiedzą za kradzieże paliwa

  Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Mielca, podejrzanych o liczne kradzieże benzyny i oleju napędowego. Sprawcy działali na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Wpadli, po tym, jak zatankowali na jednej ze stacji paliw osobowe audi i nie płacąc za paliwo, odjechali. Okazało się, że mężczyźni na swoim koncie mają jeszcze siedem podobnych przestępstw. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policyjne działania „Prędkość”

  16 i 17 lutego Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 • Tragiczny pożar w Bratkowicach

  Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło dziś w nocy w Bratkowicach. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem garażu, ujawniono ciało właściciela posesji.

 • Kampania informacyjna dotycząca nielegalnego instalowania i używania wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej 11.02.2019 14:25

  Obrazek
  W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne ferie 2019” strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie zorganizowali ćwiczenia pn. „Praktyczne możliwości wykorzystania sprzętu do ratownictwa lodowego, techniki ewakuacji poszkodowanych”.
  więcej
 • Dzielnicowy uratował mężczyznę

  Wizyta dzielnicowego, w ramach odwiedzin posesyjnych, uratowała życie mieszkańca Wólki Tanewskiej. Gdy policjant wszedł do domu mężczyzny, ten nieprzytomny leżał na podłodze. Policjant wezwał pogotowie.

 • Przemyska Policja zaprasza na stok narciarski

  W poniedziałek 18 lutego przemyscy policjanci zapraszają najmłodszych do przyjścia na stok narciarski. Dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami oraz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie podczas trwających ferii zimowych.

 • Zobacz również