Interaktywna wystawa dla młodych pasjonatów nauki i dzieci ciekawych świata 23.04.2019 10:46

Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zapraszają młodych pasjonatów nauki, dzieci ciekawych świata i zachodzących w nich zjawisk na niezwykłą interaktywną wystawę podzieloną na dwie strefy tematyczne: „Gdzie nie sięga wzrok” oraz „Co słychać?”.

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 23.04.2019 10:59

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, organizowany w sobotę, 27 kwietnia w MDK przy ul. Osmeckiego 51.

Popularne Potańcówki Miejskie dla Seniorów wracają na rzeszowskie Bulwary 23.04.2019 11:11

Już 27 kwietnia 2019 roku popularne Potańcówki Miejskie dla Seniorów powrócą na rzeszowskie Bulwary. Na kolejny cykl sobotnich zabaw tanecznych zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Udział w imprezach jest bezpłatny.

VI Ultramaraton Podkarpacki 23.04.2019 11:39

27 kwietnia 2019 r. na ulicach Rzeszowa i wokół niego odbędzie się VI Ultramaraton Podkarpacki.

Wernisaż wystawy rysunku 23.04.2019 12:12

ICN Polfa Rzeszów, Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych oraz autorka Marlena Makiel – Hędrzak zapraszają na wernisaż wystawy rysunku PRETEKSTY.

Literacki pokój zagadek „GUŁAG ESCAPE” 23.04.2019 12:47

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza młodzież do udziału w literackim pokoju zagadek „GUŁAG ESCAPE”.

W środę „prawnicze Sowy” znajdą nowych właścicieli 23.04.2019 13:14

30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej polski w najbliższą środę 24 kwietnia zawalczy o statuetki „prawniczej Sowy” i tytuł najlepszego młodego prawnika w Polsce. Są to osoby, które w poprzednich dwóch etapach Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie najlepiej poradziły sobie z testami i pytaniami problemowymi. Olimpiadę od 10 lat organizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.
 • Śmingus dyngus - zachowaj umiar i rozsądek

  Dziś obchodzimy drugi dzień Świąt Wielkanocnych zwany lanym poniedziałkiem czy śmigusem-dyngusem. Ten dzień jest niewątpliwie tradycją obchodzoną w Polsce od lat. Należy jednak pamiętać, aby zwyczaj oblewania wodą nie okazał się zachowaniem niezgodnym z przepisami, które nie ma wiele wspólnego z podtrzymywaniem tradycji.

 • Biuletyn Jubileuszowy - wydawnictwo komendy wojewódzkiej w Rzeszowie

  Inauguracji obchodów setnej rocznicy powstania Policji Państwowej towarzyszyło wydanie Biuletynu Jubileuszowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Okazją do tego było odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Wiktora Zygmunta Sas Hoszowskiego - patrona podkarpackiej Policji.

 • Obrazek
  więcej
  Obrazek
  więcej
  Obrazek
  więcej
 • Trzy tragiczne wypadki z udziałem pieszych

  Policjanci wyjaśniają okoliczności trzech tragicznych wypadków, w których zginęli piesi. Wczoraj po południu w Krośnie kierujący samochodem ciężarowym potrącił starszego mężczyznę. W Pruchniku kierowca volkswagena potrącił kobietę. Po północy w Lesku zginął 58-letni mężczyzna.

 • Miał ponad promil i 127 km/h na liczniku

  Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty. Mężczyznę zatrzymali policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

 • Trzy miesiące aresztu dla sprawców włamań i kradzieży

  Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu oraz włamania do garaży. Mężczyźni są mieszkańcami gminy Mielec, mają od 19 do 22 lat. Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia, koła do samochodów, sprzęt RTV oraz inne przedmioty pochodzące z kradzieży.

 • Mecz żużlowy Polska - Reszta Świata na Stadionie Miejskim w Rzeszowie 19.04.2019 09:01

  22 kwietnia na Stadionie Miejskim Stal w Rzeszowie odbędzie się mecz żużlowy Polska - Reszta Świata.
 • 19-latka uciekała oplem przed policjantami

  19-latka kierująca oplem straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość, dodatkowo przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W Wólce policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda, który jechał o 56 km/h szybciej niż obowiązujące ograniczenie. Miejsca pełnienia kontroli przez funkcjonariuszy były odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Policyjne działania "Wielkanoc 2019"

  Święta Wielkanocne to czas, w którym odwiedzamy rodziny i naszych najbliższych. Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone działania „Wielkanoc 2019”. W tym czasie spotkamy więcej policyjnych patroli, można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Oprócz tego, policjanci szczególną uwagę będą zwracać na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

 • W dniu 18 kwietnia 2019r. (CZWARTEK) nie dobędą się następujące zajęcia: - szachy, warcaby - Artur Charciarek - "Dziewczęca Orkiestra Dęta" - Zajęcia muzyczno-ruchowe - Anna Cygan (Nowy Świat) - zajęcia plastyczne - Agata Kwiatkowska - kulb zdrowo i bezpiecznie - Antonina Dobrowolska ...

  czytaj więcej »

  Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza uczniów klas I – VIII szkół podstawowych do udziału w XI edycji Turnieju Pierwszej Pomocy „Uczeń Ratowniczek”. Celem Turnieju jest uświadomienie uczniom konieczności poznawania zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;...

  czytaj więcej »

  MAJOWE UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W RZESZOWIE 18.04.2019 09:57

  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Prezydent Rzeszowa zapraszają do udziału w MAJOWYCH UROCZYSTOŚCIACH PATRIOTYCZNYCH.