• Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie

  Znamy zwycięzców VIII Turnieju Piłki Siatkowej Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W zawodach bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Strzyżowa. Drugie miejsce na podium wywalczyła reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Lesku, a trzecie drużyna z komendy w Sanoku.

 • CBŚP rozbiło kolejną grupę przestępczą - zlikwidowano sieć agencji towarzyskich tzw. "mieszkaniówek"

  Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymało 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. W wyniku akcji zlikwidowano 19 agencji tzw. "mieszkaniówek", z których miesięczny utarg, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, mógł wynosić nawet 80 tys. zł, a rocznie mógł dochodzić do blisko miliona złotych. Grupa mogła działać w 24 miastach na terenie 5 województw. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli m. in. gotówkę w kwocie ponad 300 tys. zł. Dwie osoby podejrzane o kierowanie tą grupą przestępczą zostały tymczasowo aresztowane. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa w Rzeszowie.

 • Policjanci na stoku w Świątkowej Wielkiej

  Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

 • Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Wadowicach Górnych

  Policjanci z Posterunku Policji w Wadowicach Górnych otrzymali symboliczne klucze do swojej nowo otwartej siedziby. Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wsparł ideę poprawy bezpieczeństwa w gminie Wadowice. Uroczystości przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa.

 • Leżał w mieszkaniu i wzywał pomocy. Pomogli mu policjanci

  Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pomogli zamkniętemu w mieszkania mężczyźnie, który wzywał pomocy. 86-latek zasłabł i kilka godzin leżał na podłodze. Policjanci do mieszkania weszli przez okno. Starszy mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 • Działania podkarpackiej grupy "SPEED"

  Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wyniki pracy policjantów z podkarpackiej grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu. Użytkownicy dróg, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, muszą się liczyć z konsekwencjami.

 • Dofinansowanie dla rzeszowskich szkół 21.01.2020 09:30

  Informacja o trwających konkursach, w ramach których szkoły podlegające merytorycznie Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa mogą złożyć wnioski i pozyskać dofinansowanie na realizację planowanych działań.

  IV Festiwal Języka Rosyjskiego 24.01.2020 09:38

  Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w IV Festiwalu Języka Rosyjskiego, który odbędzie się 28 lutego 2020 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim.

  Pięć nagród dla Rzeszowa w konkursie Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego 24.01.2020 09:57

  W 21-ej edycji Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2019 roku oraz Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2019 roku Rzeszów zdobył 5 nagród.
 • Przyjechał pijany na przesłuchanie swoim samochodem

  Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 40-latek z Leska, który wczoraj przyjechał na przesłuchanie do leskiej komendy. Policyjne kamery zarejestrowały mężczyznę kiedy kierował samochodem. Chwilę potem badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 • Śmiertelne potrącenie pieszej w Laszczynach

  Wczoraj wieczorem leżajscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Laszczynach. 79-letnia kobieta została potrącona przez opla. W wyniku odniesionych obrażeń, piesza zmarła.

 • Mieszkanka powiatu mieleckiego nie dała się oszukać

  Policjanci zatrzymali „kuriera”, który miał odebrać od mieszkanki powiatu mieleckiego pieniądze. Kobieta zorientowała się, że może być to próba oszustwa i zawiadomiła policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, tuż przed odebraniem gotówki. Mężczyzna usłyszał zarzuty, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonych.

 • Krośnieńscy policjanci na stoku w Chyrowej

  Od ponad tygodnia w województwie podkarpackim trwają ferie. Krośnieńscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży związane z wypoczynkiem zimowym, prowadzą zajęcia edukacyjno-profilaktyczne. Tym razem mundurowi spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na stoku w Chyrowej. Promowali zasady bezpiecznego korzystania ze stoku oraz zorganizowali konkurs plastyczny.

 • Bezpłatne warsztaty przygotowujące do egzaminu w Instytucie Sztuk Pięknych 22.01.2020 09:20

  Jeżeli sztuka jest twoją życiową pasją i marzysz o studiowaniu na kierunku artystycznym, to uczestnictwo w organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski zajęciach pozwoli Ci zrealizować swoje pasje!

  Rzeszów wysoko w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 22.01.2020 10:15

  21 stycznia br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, podczas której ogłoszono wyniki dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

  Alice Envisions the Future dla uczennic ze szkół ponadpodstawowych 22.01.2020 14:41

  W ramach współpracy Miasta Rzeszowa z firmą Microsoft zachęcamy młode kobiety do udziału w specjalnym wydarzeniu dla uczennic szkół ponadpodstawowych - Alice Envisions the Future.
 • Tragiczny wypadek na krośnieńskiej obwodnicy

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na jednym z krośnieńskich skrzyżowań. Kierujący audi nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z citroenem. Niestety 39-letni kierowca audi zmarł po przewiezieniu do szpitala.

 • Zabrał forda koledze i pijany jeździł nim, aż zasnął

  Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 22-latek, który na jednym z przystanków w Sędziszowie Małopolskim zasnął w pojeździe. Jak się okazało, wcześniej, bez zgody właściciela, odjechał jego samochodem z posesji. Mężczyzna miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 • Policjanci zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie śmierci 70-latka

  Policjanci pod nadzorem prokuratury pracują nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci 70-letniego mężczyzny, którego ciało zostało znalezione wczoraj przed południem w domu jednorodzinnym w Głogowie Małopolskim. Zmarły miał obrażenia głowy, najprawdopodobniej został kilkukrotnie uderzony. Podejrzewany o spowodowanie jego śmierci, 46-letni krewny zmarłego, zbiegł z miejsca zdarzenia przed przybyciem policjantów. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przed północą w Krakowie.

 • Akcja „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY” 21.01.2020 10:56

  Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY”.