• Poszukujemy 16-letniej mieszkanki Sanoka

  Policjanci poszukują 16-letniej mieszkanki Sanoka, która w niedzielę wyszła z miejsca swojego zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła ani nie zawiązała kontaktu z najbliższymi. Osoby, które mają informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Policją.

 • Włamał się do policyjnego radiowozu

  Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z włamaniem do radiowozu. Sprawca usłyszał już zarzuty włamania, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza na służbie. O karze dla niego zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym może być skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

 • 8 grudnia w Krapkowicach odbyły się VII Ogólnopolskie Zderzenia Taneczne, w którym wzięło udział ponad 114 zespołów tanecznych z całej Polski. Zespół Taneczny Form Nowoczesnych "Impet" z naszego MDK wywalczył dwa IV miejsca w kategoriach: taniec współczesny...

  czytaj więcej »

  Sylwester w Rzeszowie 13.12.2018 08:16

  Koncert Sylwestrowy na Rzeszowskim Rynku rozpocznie się o godz. 21.00, wystąpią: The Freeborn Brothers, Lanberry, Poparzeni Kawą Trzy. O północy fajerwerki i Laser Show!

  Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki 13.12.2018 12:58

  Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

  W miniony piątek, 7 grudnia, w Krośnie, odbyły się 26 Mikołajkowe Spotkania Tanczene, w których wzięło udział 900 tancerzy z całej Polski. W konkursie wziął udział Zespół "T-8", który zdobył dwie główne nagrody w konkursie: - I miejsce w kategorii "dzieci do...

  czytaj więcej »

  Dwudniowe zmagania kilkuset tancerzy z całej Polski podczas X Jubileuszowego Grand Prix Polski Dance Września 2018, zakończyły się dla tancerek DZA "Uśmiech" wielkim sukcesem !!! Tancerki zakończyły rywalizację medalową następującym wynikiem: Grand Prix Festiwalu dla DZA "Uśmiech" !!! złoto...

  czytaj więcej »

  W miniony weekend w Rawie Mazowieckiej odbył się Międzynarodowy Festiwal IDO Approved Event, realizowany podczas 17-stego Światowego Tygodnia Tańca. Najmłodsze tancerki zaprezentowały się w dwóch kategoriach tanecznych i zdobyły: -2 miejsce w kategorii formacji 11- w choreografii pt."Marmolada" -2...

  czytaj więcej »

  Ogólnopolskie sukcesy Kingi Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury 06.12.2018 09:18

  Kinga Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście może poszczycić się dwoma ogólnopolskimi sukcesami wokalnymi, osiągniętymi podczas listopadowych konkursów. Młoda artystka reprezentująca miasto Rzeszów zdobyła II miejsce podczas 21. Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę” w Przemyślu oraz I miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców" w Nowej Dębie.

  Rzeszowski Ośrodek Opieki Dziennej - rekrutacja. 11.12.2018 08:31

  Fundacja „Rudek dla Życia” zaprasza do udziału w projekcie „Rzeszowski Ośrodek Opieki Dziennej”. Rekrutacja trwa do 14 grudnia br.

  VIII edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Zgłoszenia do 16 grudnia 2018 r. 11.12.2018 09:38

  Mają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, patriotyzm i bohaterstwo. Uhonorujmy ludzi wyjątkowych, bezinteresownie pracujących dla dobra wspólnoty. Kandydatów do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” można zgłaszać do 16 grudnia. Nagrodę, która przyznawana jest od siedmiu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.
  Obrazek
  9 grudnia 2018r w miejscowości Hucisko odbyło się spotkanie z mieszkańcami, w którym uczestniczyli między innymi burmistrz Głogowa Młp.Pan Paweł Baj, zastępca komendanta miejskiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Krzysztof Filip i dowódca JRG1 mł. bryg. Grzegorz Wójcicki. Członkowie miejscowej jednostki OSP pozyskali środki finansowe od fundacji Orlen Dar Serca na zakup detektorów CO, które zostały rozdane
  i zainstalowane w każdym domu. Spotkanie było również okazją do przeprowadzenia pogadanki w związku z ogólnopolską akcją edukacyjno-informacyjną „ Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Mieszkańcy Huciska poinformowani zostali o zagrożeniach związanych z pożarami w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeniami związanymi z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym było również uświadomienie odbiorców kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Przypomniano właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.
  Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Wójcicki
  Zdjęcia: st. sekc. Konrad Skowron
  więcej
 • Policjanci zatrzymali podejrzanych o potrącenie kobiety w Milczy

  Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn mających związek ze śmiertelnym potrąceniem kobiety. 21-letni kierowca oraz podróżujący z nim 22-latek, zamiast udzielić pomocy poszkodowanej, pozostawili ją w przydrożnym rowie i odjechali. Obaj usłyszeli zarzuty, sąd tymczasowo aresztował ich na 2 miesiące.

 • Odpowiedzą za znęcanie się nad przewożonymi końmi

  Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad końmi usłyszało dwóch obywateli Rumunii. Policjanci zatrzymali obcokrajowców na stacji paliw w Zboiskach, gdzie mężczyźni bili powrozem wycieńczone zwierzę. Podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

 • Podsumowanie projektu ,,Od przedszkola do seniora-projekt łączący pokolenia"

  Wczoraj w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, odbył się happening podsumowujący projekt Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górnie ,,Od przedszkola do seniora-projekt łączący pokolenia". Partnerem projektu była Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

 • Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy opla

  Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który wspólnie z będącym po służbie policjantem, zatrzymał pijanego kierowcę opla. 35-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo na tylnym siedzeniu przewoził swojego 11-letniego syna.

 • Dzielnicowy w dniu wolnym odnalazł zaginionego

  Policjanci wspólnie z innymi służbami, prowadzili poszukiwania za zaginionym 24-letnim mieszkańcem powiatu sanockiego. Mężczyznę odnalazł dzielnicowy, który będąc na wolnym postanowił pomóc. Poszukiwany został odnaleziony w Zahutyniu, około 200 metrów od zabudowań. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala.

 • Uczniowie klas policyjnych otrzymali symboliczne pagony

  "Pierwsze belki” na symbolicznych pagonach trafiły do uczniów klas o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Podczas obchodów święta tej szkoły uczniowie odebrali je z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu nadkom. Artura Wasiuty, który gratulował im wyboru i życzył sukcesów.

 • 40-latek odpowie za rozbój

  Policjanci zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o rozbój i jazdę po alkoholu. Mężczyzna pobił 61-letniego mieszkańca Przemyśla i ukradł mu samochód. Wsiadł za kierownicę mercedesa mając blisko 2 promile alkoholu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci dwóch miesięcy aresztu.

 • Warsztaty dla policjantów w muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej

  10 grudnia, na pamiątkę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym dniu w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów z Markowej, zorganizowano seminarium dla funkcjonariuszy z garnizonu podkarpackiego.

 • Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uderzenie 11-latki

  Trwają czynności w sprawie 30-letniego mężczyzny, który w październiku, na przystanku przy ul. Lwowskiej, uderzył 11-letnią dziewczynkę. Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie policjanci opublikowali jego wizerunek. Publikacja spotkała się z dużym oddźwiękiem społecznym. Przekazane po publikacji informacje ułatwiły policjantom ustalenie tożsamości podejrzanego. Okazało się, że 11-latka nie była jedyną osobą, którą mężczyzna zaatakował.

 • Zobacz również